TOPlist

Fotoaparát Google přinese rozpoznávání objektů jako Goggles

fotoaparat_goggles_ico

Výchozí aplikace Fotoaparát Google možná dostane nové zajímavé funkce – tedy pokud ji vyhledávací gigant propojí s dalším svým produktem Google Goggles. Začněme tím, že Goggles je program, nebo chcete-li „aplikace rozšířené reality,“ která se snaží identifikovat rozeznatelné nebo známé objekty, texty, loga a další informace zachycené fotoaparátem zařízení. Fotku tak lze použit k vyhledání podobných předmětů či objektů, které jsou hledány v databázi snímků Google na základě vizuální podobnosti. Přímo v programu je možné oříznout část obrázku, kterou chcete analyzovat, díky čemuž aplikace relativně přesně ví, co uživatele zajímá. V praktickém životě využijete tento program k získání dalších informací o objektech kolem vás. V některých zemích umí Google Goggles skenovat texty a poskytovat odkazy na původní články.

Google Goggles

Google Goggles

V Obchodě Play najdete tuto aplikaci samostatně, přičemž dosud si ji stáhlo více než deset milionů uživatelů a její průměrné hodnocení je 4,0. Od května 2014 však nedostala ani jednu aktualizaci.

Google Goggles
Google Goggles

Kouzelné brýle Google Goggles promění Fotoaparát ve vyhledávač

Dosud nepotvrzené zvěsti, pocházející z anonymního zdroje, naznačují, že technologický gigant připravuje aplikaci, spojující vlastnosti a funkce Fotoaparátu Google a Google Goggles. Obyčejný program pro pořizování snímků a videí by tak získal schopnost rozpoznávat objekty kolem nás díky technologii „Visual Search.“ Funkce by navázala na hlavní obor společnosti Google, která má mnoho aplikací, zařízení a služeb, ale její hlavní činností je stále vyhledávání.

Integrace Goggles do výchozí aplikace pro pořizování snímků by pravděpodobně znamenala nahrazení původního, dnes již notně zastaralého programu. Ačkoli v některých kontextech může být funkce vizuálního vyhledávání užitečná, uživateli je skrze tento program používána relativně zřídka. Klasické vyhledávání na webu pomocí obrázku je přeci jen o něco jednodušší a častější. V současné verzi je možné aktivovat aplikaci Goggles po každém vyfoceném snímku, což ale není příliš praktické. Po integraci obou programů by stačilo označit prstem na displeji objekt, který vás zajímá, a během okamžiku byste měli získat související informace. Označování přitom bude možné provést před i po pořízení fotografie. Praktické použití můžete vidět na následujícím obrázku, kde po vyfocení objektu uživatel dostane informace o tom, kde je možné daný produkt zakoupit.

Kouzelné brýle Google Goggles promění Fotoaparát ve vyhledávač Kouzelné brýle Google Goggles promění Fotoaparát ve vyhledávač

Předpokládáme, že oficiální informace o propojení programů Fotoaparát Google a Google Goggles bychom se mohli dozvědět v rámci vývojářské konference Google I/O, která proběhne od 18. do 20. května v Kalifornii.

Zdroje: Digital Trends, Android Authority, Android Community, Phandroid, Engadget.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)