Fotoaparát Google: aktualizace překopala uživatelské rozhraní

fotoaparat_google_32

Čerstvá aktualizace aplikace Fotoaparát Google přichází s několika vylepšeními uživatelského rozhraní a dalšími novinkami. Za zmínku určitě stojí několik změn v ikonách a tlačítkách – například tlačítko spouště ztrácí modrý nádech a přepínač mezi režimem pořizování fotek a videa má nyní kruhový tvar. Při troše pozornosti si možná také všimnete několika nových animací.

Fotoaparát Google 3.2 s inovovanými tlačítky Fotoaparát Google 3.2 s inovovanými tlačítky

Kromě toho je v nové verzi v postranní nabídce také možnost přímo spustit režim zpomaleného videa (platí pro telefony Nexus 6P a Nexus 5X) a nastavit rychlost záznamu (jen Nexus 6P). Původně byla možnost natáčení zpomaleného videa v hlavní nabídce pro natáčení.

Novinky v aplikaci Fotoaparát Google 3.2:

  • Možnost pořizovat fotografie při natáčení videa (nové tlačítko v pravém horním rohu; fotky však mají rozlišení natáčeného videa).
  • Režim zpomaleného videa je nyní samostatnou položkou v nabídce místo dosavadního tlačítka.
  • Pozměněné tlačítko spouště.
  • Aktualizovaná ikona pro přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem.
Režim zpomaleného videa je nyní samostatnou položkou v nabídce místo dosavadního tlačítka. Režim zpomaleného videa je nyní samostatnou položkou v nabídce místo dosavadního tlačítka.

Jak získat Fotoaparát Google 3.2?

Aktualizace Fotoaparátu Google je již uvolňována v Obchodě Play, takže pokud máte tuto aplikaci nainstalovanou, měli byste se nové verze dočkat v následujících hodinách až dnech. Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout a nainstalovat balíček APK z alternativního zdroje. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Aplikace Fotoaparát Google je dle Obchodu Play nainstalována na více než deseti milionech zařízeních a její průměrná známka je 4,0.

Zdroje: androidcentral.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)