Konečně! Fotoaparát Google se dočká velké aktualizace

google fotoaparát
  • Google si pro nás na podzim přichystá velkou aktualizaci aplikace Fotoaparát
  • Změní se nejen celkové rozhraní, těšit se můžeme i na nové funkce
  • V tuto chvíli není jasné, zda některé z nich nezůstanou exkluzivně pro Pixely

Aplikace Fotoaparát Google prošla posledním větším redesignem už před čtyřmi lety. Google do ní sice tu a tam něco přidá, ale většinou jde o drobnosti. Nyní se jeden z insiderů pochlubil serveru Android Authority s několika screenshoty, které nám odhalují velké změny. S největší pravděpodobností je americký gigant představí společně s řadou Google Pixel 8.

Jedním z klíčových prvků, na který se můžeme těšit je jasné oddělení režimů Fotografie a Video a to skrz nový přepínač v dolním rohu aplikace. V tuto chvíli se všechny režimy nacházejí v jedné roletce. Další změnou je přemístění tlačítka pro přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem, které si prohodilo místo s tlačítkem pro rychlý přístup ke Galerii. Na toto uspořádání jsme zvyklí od ostatních výrobců, ale uživatelům Pixelů může chvíli trvat, než si na změnu zvyknou.

Snadný přístup k rychlému nastavení

Pokud jde o přístup k dalším akcím, nový design nabízí rychlou nabídku nastavení, která se zobrazí po přejetí prstem nahoru ze spodní části hledáčku. Můžete si v ní nastavit vše od formátu přes časovač až po blesk.

Google si rovněž dal práci s přepracováním pořadí jednotlivých režimů. Tímto krokem pravděpodobně usiluje o to, aby uživatelé věnovali větší pozornost určitým možnostem, jako je například režim dlouhé expozice, který je v tuto chvíli zakopán poměrně hluboko a velké množství uživatelů ani nemusí vědět, že něco podobného aplikace umí.

Fotoaparát Pixel
Fotoaparát Pixel

Nové funkce pro fotografií

V rámci nového designu se Google rovněž zaměřuje na funkce, které mají zlepšit celkovou kvalitu fotoaparátu:

  • Staggered HDR je nová funkce, která má za cíl urychlit proces snímání a minimalizovat šum/artefakty. Zároveň zkracuje časy mezi jednotlivými snímky, což povede k lepším výsledkům při zachycování scén s vysokým kontrastem.
  • Adaptive Torch umožňuje softwaru dynamicky upravovat intenzitu blesku v závislosti na aktuálním světelném prostředí, čímž by se mělo dosáhnout optimálního osvětlení scény
  • Segmentation AWB umožňuje, aby byly různé části fotografie optimalizovány podle konkrétních podmínek osvětlení.

Co říkáte na chystané změny ve Fotoaparátu Google?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)