Jak skrýt (otravné) Vzpomínky na webu služby Fotky Google?

Fotky Google vzpomínky web deaktivace vypnutí odstranění

Někteří je nesnáší, jiným přinášejí vítané ohlédnutí za pořízenými snímky a videi. Ano, řeč je o funkci Memories neboli Vzpomínky v nástroji Fotky Google. Už nepoužíváme ani slovo “aplikace”, protože tento formát rolovacích střípků z minulosti před pár hodinami či dny (podle toho, v jaké vlně se kdo ocitl) oficiálně zamířil i na web. Vidíme ho už i my v české verzi v Google Chrome. Pokud máte tuto funkci rádi, můžete se zaradovat. Pokud ji nemůžete vystát a chcete se jich zbavit, čtěte dál…

Fotky Google vzpomínky web ukázka

Horní panel na webu ukazuje Vzpomínky podobně jako v mobilní aplikaci, tedy rozdělené s přihlédnutím k různým osobám, událostem či výročím, jen jim nedává na širokoúhlých monitorech vertikální tvar. Jsou tedy nižší, ale i přesto mohou někomu překážet, protože je vůbec nepotřebuje vidět. Skrytí tohoto obsahu je naštěstí velmi snadné.

Fotky Google vzpomínky web nastavení

Neexistuje sice jeden hlavní vypínač, který by celý pruh se Vzpomínkami vypínal, ale jeho potlačení se dá vyřešit deaktivací všech druhů obsahu, které má nabízet. Běžte tedy do Nastavení (ozubené kolečko vpravo nahoře), tam najděte a rozbalte sekci Vzpomínky a následně vypněte všechny přepínače, které se u podřízených položek nacházejí.

Google Photos
Google Photos

Jakmile funkci nedáte příležitost generovat jakékoli fotky a videa z historie, vypne se i celý horní pruh. Stejný postup můžete použít nejen na webu i v mobilní aplikaci Google Fotek.

Jak vnímáte Vzpomínky ve službě Fotky Google?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)