Fotky Google brzy dostanou skvělou funkci. Bude se hodit i vám?

google fotky uzamčená složka

Google v červnu na telefony Pixel vydal aktualizaci, která umožňuje uživatelům zabezpečit své fotky a videa přes kód v aplikaci Fotky Google. Americká společnost dnes potvrdila, že tato funkce dorazí i do všech ostatních telefonů s operačním systémem Android, což je jistě skvělá zpráva.

Uzamčená složka brzy v aplikaci Fotky Google

Funkci poprvé Google ukázal na své konferenci Google I/O 2021. V aplikaci se vám objeví nová položka “Uzamčená složka”, kam lze skrýt vámi vybrané fotky a videa, takže nebudou vidět v běžné galerii. Konkrétně bude dostupná v sekci Knihovna > Nástroje > Uzamčená složka. Nebudou se nikam zálohovat a samozřejmě ani sdílet, pro přístup k nim budete muset zadat pin nebo se prokázat otiskem prstu/tváří.

Fotky Google
Fotky Google

Za účelem vyššího zabezpečení nepůjdou v této složce pořizovat screenshoty obrazovky a k dispozici máte v podstatě jen dvě akce – přesunout a odstranit. Google uvedl, že tato funkce se brzy rozšíří na všechny telefony se systémem Android 6.0 či novějším.

Využili byste tuto funkci?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)