Fotky Google chystají nový způsob zobrazení snímků a videí

fotky google zobrazení na mapě

Průzkum nejnovější verze aplikace Fotky Google poukázal na chystanou funkci, která uživatelům přidá možnost zobrazení snímků a videí na mapě. K tomuto účelu bude využívat informace o místě jejich pořízení. Je tedy podmíněna přístupem fotoaparátu k informacím o poloze zařízení.

Google Photos
Google Photos

Novinka bude umístěna na kartě „Hledat“, kde se v sekci „Místa“ objeví mapa. Mapa využívá informace o poloze z GPS a pro přesnější zobrazení také historii polohy, jež musí být v zařízení rovněž povolena.

Místa pořízení fotografií či videí jsou na mapě v aplikaci Fotky Google vyznačena prostřednictvím bodů, které lze rozkliknout a následně zobrazit související položky. Ačkoli se pravděpodobně nejedná o žádnou převratnou funkci, může posloužit jako přehledný filtr pro zobrazení snímků pořízených v daném městě. Mapa je již nyní součástí nejnovějšího APK (verze 4.52), prozatím však uživatelům není oficiálně dostupná.

Myslíte si, že bude zobrazení snímků na mapě v aplikaci Fotky Google přínosem?

Zdroj: XDA-developers

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)