TOPlist

Futuristický design, gigantická baterie a 108Mpx foťák. Tenhle ultra odolný telefon se vystavuje na MWC!

fossibot f102 mwc (4)
  • Na konferenci MWC 2024 se vystavuje ultra odolný telefon Fossibot F102
  • Vaši pozornost si získá svým designem a velkou lampičkou na zádech
  • Pod kapotou má gigantickou baterii a 6nm procesor

Ve španělské Barceloně aktuálně probíhá největší kongres zaměřený na inovace v mobilním průmyslu – MWC 2024. Náš kolega Jakub se nachází přímo na místě a jeho pozornosti neuniknul odolný smartphone Fossibot F102, který na první pohled zaujme svým futuristickým designem. Co se ale nachází pod jeho kapotou, je možná ještě poutavější.

Značka Fossibot zdaleka nepatří k těm nejznámějším, ale její produkty by se daly přirovnat k výrobkům Doogee nebo Blackview. Díváte se na ultra odolný telefon s mohutnou konstrukcí, která se použitím křiklavě červené barvy stává nepřehlédnutelnou. Model F102, dále spoléhající na černé prvky a netradiční design fotomodulu, můžeme jen těžko považovat za tichého elegána. Onen záhadný žlutý kruh plní funkci lampičky.

Když pomineme zpracování, telefon se pyšní především gigantickou baterií o kapacitě 16 500 mAh, která zajistí nadstandardní výdrž. Její nabíjení ale nějakou chvíli potrvá, protože maximální podporovaný výkon činí 33 W. V útrobách mobilu Fossibot F102 dále najdeme 6nm čipset MediaTek Helio G99, který byl vyvinut s cílem uspokojovat potřeby hráčů v nižší nebo střední třídě.

Fossibot F102 dále nabízí 108Mpx hlavní fotoaparát v doprovodu dalších dvou snímačů o rozlišeních 20 Mpx (kamera pro noční infračervené vidění) a 5 Mpx (makro objektiv). Přední stranu telefonu pokrývá 6,58palcový LCD displej s rozlišením FullHD+ (1080×2408 pixelů) a 120Hz obnovovací frekvencí.

Všechna pozitiva spojená s masivní kapacitou baterie nebo nadstandardní odolností si ale vyberou svou daň – zařízení váží 495 gramů, takže držet jej v ruce po delší dobu už může být nepříjemné.

Odolný smartphone Fossibot 102 je možné pořídit prostřednictvím portálů typu Aliexpress, tam konkrétně vychází na 5 700 Kč ve verzi 12/256GB.

Vlastnili jste někdy ultra odolný telefon?

Zdroje: Vlastní, Aliexpress

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)