Formule 1 začíná i s novou oficiální aplikací Official F1

formule320

V neděli odstartovala další strhující sezóna Formule 1 v australském Melbourne. Monoposty v letošním roce doznaly mnoho změn, které udělají tento sport minimálně alespoň ze začátku sezóny velmi zajímavým a pokud jste fanoušky burácejících motorů a velkých rychlostí, nemůže vám v telefonu nebo tabletu chybět oficiální aplikace, která vám zprostředkuje nejen detailní informace během závodu, ale i mnoho zákulisních dat a rozhovorů z dění F1.

Úvodní obrazovka

Pro začátek bych měl asi zdůraznit, že aplikace je dostupná pouze ve třech jazycích a jimi jsou ENG, FR a DE. Zpět ale k úvodní obrazovce, která nabízí odpočet do začátku dalšího programu VC a možnost vytažení dolní lišty, která schovává detaily celého závodního víkendu. Máte možnost si tak prohlédnou výsledky tréninků, kvalifikace i závodu. Pokud nějaká část ještě není odjeta, je zobrazen čas, kdy se závod jede a to buďto seřízen podle vašeho času nebo času v místě, kde se závod jede.

Dále je zde zobrazena trať a informace o ní, jako je délka tratě, rekord nebo počet kol pro závod. Následují možné typy použití pneumatik pro závod, fotografie z minulého ročníku a 3denní předpověď od pátku do neděle.

Pokud přejdete na vedlejší obrazovku v úvodu, dostanete se na přehled zpráv z dění v Melbourne. Tyto zprávy pocházejí ze zpravodajství F1.com. Poslední obrazovka již pouze dává možnost vybrat si vašeho oblíbeného jezdce. Aplikace si ho poté pamatuje a zaměřuje se na něj, popř. vám posílá oznámení, že váš oblíbený jezdec se objevil v článku, na fotografiích nebo třeba videu.

Formule 1 - Official F1

Timing and Tracker

Pro mnohé z vás asi nejdůležitější položka v menu. Při závodě se totiž nemusíte spoléhat pouze na informační tabule a komentář, které vám televize zprostředkuje, nýbrž nyní můžete sledovat veškeré časy všech jezdců kdykoliv budete chtít. Kromě pořadí jezdců a jejich časů na kolo nebo rozestupů, nabízí live centrum také interaktivní mapu, která zobrazuje jezdce přímo na dráze. Opět zde funguje možnost označení si jezdce, kterého chcete sledovat a aplikace pak zobrazuje jeho pohyb na trati.

Formule 1 - Official F1

Komentář

Pokud nemáte možnost sledovat F1 v televizi, můžete sledovat závod alespoň z textového výpisu, který aplikace nabízí. K textovému výpisu se zobrazuje také aktuální počasí a to včetně teploty vzduchu a tratě, síly větru nebo například jeho směru.

Formule 1 - Official F1

Výsledky a tabulky

Tato část menu nabízí kompletní přehled výsledků z všech odjetých částí závodů. Ze všech 19 závodů si tak po jejich odjetí můžete znovu připomenout, jaké časy měli jezdci v trénincích, kvalifikacích nebo závodech. Nechybí ani tabulka šampionátu jezdců a šampionát konstruktérů. Poslední tabulka nabízí počet získaných pole positions jednotlivých jezdců.

Formule 1 - Official F1

Kalendář

Někdy aby se v tom čert vyznal. Formule 1 má samé přestávky. Jednou se jede za týden, jindy za 14 dní a nebo až za měsíc. Je tedy těžké si pamatovat, kdy se jede který závod. I proto oficiální aplikace Formule 1 nabízí kalendář, kde jsou vypsány všechny závodní víkendy. Kromě toho si můžete zobrazit požadovaný víkend a přečíst zajímavé informace a historii o závodě nebo trati v daném víkendu.

Formule 1 - Official F1

Týmy a jezdci

Poslední dvě položky jsou věnovány jezdcům a týmům. Zatímco u jezdců si můžete zobrazit celý jejich profil včetně úspěchů, historie, rekordů a aktuálního umístění, u týmů máte podobnou možnost, avšak zde se dozvíte spíše o tom, kdo stáj vede nebo kde má ta či ona automobilka sídlo.

Formule 1 - Official F1

Formule 1 – Official F1

Aplikace je ke stažení zdarma, jenže moc nejásejte. Ihned poté, co aplikaci spustíte, zjistíte, že k přístupu k online informacím si musíte koupit premium verzi, která stojí bez mála 300 Kč. Aplikace je jinak velmi zajímavá, sám jsem si procházel některé kategorie, abych si zjistil pár informací a je výborné, že je to vše na jednom místě. Co mne velice zklamalo, je špatná odladěnost aplikace. Pokud nemáte v blízkosti sebe nabíječku a zásuvku, aplikaci raději nespouštějte. Během chvíle vám dokáže vycucat snad i šťávu, která v telefonu není. Pokud jste ale fanoušky Formule 1 a rádi byste všechny informace během závodu, nejspíše by vám neměla chybět premium verze v telefonu.

Pokud si však nejste jistí, můžete si vyzkoušet ve verzi zdarma demo simulaci závodů, kde vše funguje jako v premium, jen s tím rozdílem, že jde o smyšlené výsledky nebo informace z rok starého závodu.

App Oficial Formula 1

App Oficial Formula 1

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (12)