Konečně zajímavější Google Formuláře. Je tu žádané vylepšení

Formuláře Google fonty texty editace

Formuláře Google, které jsou součástí kancelářského balíku Workspace, patří mezi nejpopulárnější a také velmi jednoduché způsoby, jak vytvořit online dotazník či kvíz. Jejich jednoduchost je ovšem vykoupena i tím, že nabízejí dost omezené možnosti po stránce grafických úprav. Přizpůsobení obsahu například nějaké události či tématu doposud umožňovaly jen volba zabarvení, změna obrázku v záhlaví a čtyři předvybrané styly textů. Právě fonty ale nově dostávají mnohem pestřejší možnosti výběru.

Formuláře Google fonty texty editace formátování

Během června a července se všem firemním i koncovým uživatelům aktivuje nová nabídka, která umožní formátovat zvlášť texty pro záhlaví, otázky a doprovodné texty. Na výběr bude z široké palety standardních písem z balíku Google Fonts, mezi která půjde případně přidávat i další, a u každé kategorie bude možné měnit i velikosti v různých škálách. Sám Google v oficiální nápovědě přiznává, že šlo o velmi žádanou funkci ze strany uživatelů.

Jak často a k jakým účelům požíváte Formuláře Google?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)