Menu

FolderMount: Uvolněte interní paměť svého Androida

Můžete namítat, že v dnešní době už velká část mobilních telefonů nabízí dostatečně velké interní úložiště. Ale co mají říkat majitelé telefonů, které nebyly štědře obdařeny potřebnými gigabajty? Jasně, jsou tu aplikace, které umí přeházet rozměrné aplikace na SD kartu, jenže ne všechny programy se nechají přestěhovat.

FolderMount nabízí jednoduché řešení, jak dostat velké soubory na SD kartu, zatímco si telefon “myslí”, že se nacházejí stále v interním úložišti. Toho je dosaženo pomocí propojení zvolených adresářů, přičemž ten na interním úložišti je v podstatě jen zásupcem odkazujícím na úložiště externí. Sám autor uvádí, že tuto aplikaci vytvořil především proto, že potřeboval vyřešit problém s velkými soubory pro offline navigaci a některými hrami od Gameloftu.

1 2

Samozřejmě FolderMount není zcela ojedinělým nápadem, ale vývojář tvrdí, že se právě jeho výtvor bude odlišovat od ostatních kontinuálním vývojem, jednoduchým nastavením a podporou pro Android 4.2.2 – prý je to zatím jediná aplikace, která s touto verzí Androida spolupracuje. Nevýhody? Bez rootu si bohužel neškrtnete.

Vzhledem k tomu, že se vývoj zatím nachází v beta fázi, budete tuhle utilitku hledat na Google Play marně. Pokud vás zaujala, vydejte se na fórum XDA Developers, kde si ji hned v prvním příspěvku můžete stáhnout.

 

Zdroj: XDA Developers

 

Komentáře

Vít Jandásek

Vít Jandásek

23.3.2013 10:23

Tato aplikace dělá přesně to co zde popisujete: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&feature=order_history
Samozřejmě je zapotřebí root a v tom případě dokáže udělat link s interního uložiště na SD kartu i s aplikacemi které běžně nejdou.

xanthor

xanthor

23.3.2013 11:41

Ne, nedělá.

Jinak jsem rád, že mám Ascend G300 a toto nemusím řešit, protože všechno až na *.apk (na které je paměti dost a kdyžtak i tyto se dají přesunout na kartu) jde na kartu automaticky. :-)

Rado1

Rado1

23.3.2013 13:21

Doporucujem Link2SD. Na ZTE Blade s minimom miesta som mal vyse 200 aplikacii. Na rozdiel od app2sd si uzivatel vybera, co chce presunut.
Neberiem autorovi jeho snahu, ale hlavne v takomto pripade by som siel do niecoho osvedceneho a stabilneho…

xanthor

xanthor

23.3.2013 14:08

Ach jo. Link2SD přesune jenom samotné apk (+ dalvik cache a knihovny), ne dodatečná velká (klidně i gigabajty) data (mapy, herní data), která jdou na většině moderních (tzn. ne Blade, což je lowend z roku 2010) telefonů na interní SD kartu (a můžou tak představovat větší problém než místo na apk, viz např. Galaxy Ace 2, kde některé velké hry ani nejdou kvůli nedostatku místa nainstalovat).

Davidus777

Davidus777

23.3.2013 16:42

Pouzivam gl to sd. Presouva. Cele android/data, toz cele gigabajty :-)

uni

uni

23.3.2013 20:17

jj, Apple jasně věděl, proč před lety navrhl iVěc tak jak navrhl:-D

xanthor

xanthor

23.3.2013 20:38

Proto, aby vydělával na dodatečné paměti? Nebo proto, aby si uživatel musel vybrat potřebnou velikost už před koupí?

Jack Love

Jack Love

24.3.2013 5:12

Toto bude v budoucnu opravdová extra třída v aplikacích..Zatím je omezena na přenos 3 souborů.Autor chce přidat i zpětné přenesení z ext.sd karty na interní a zvýšit počet možných přesunů souborů.

Bob

Bob

25.3.2013 9:50

RSS (komentáře k článku)