Folder Lock Advanced: Jak pohodlně zašifrovat všechna data?

folder locker advanced  – náhled

Ve světě neustálých bezpečnostních hrozeb a útoků na citlivá data není divu, že ochrana našich osobních informací je až na prvním místě. Každý rok se objeví i několik bezpečnostních trhlin v systému, které dovolují přístup k těm nejcitlivějším údajům. Šifrování dat je vůbec nejbezpečnější a odborníky nejdoporučovanější formou ochrany. Ne každý smartphone nebo tablet šifrování podporuje, pomoci však může bezplatná aplikace Folder Lock Advanced.

Šifrování dat a ochrana souborů s Folder Lock Advanced

Android aplikace Folder Lock Advanced je v podstatě trochu okleštěnou verzí nejznámějšího softwaru pro šifrování dat v počítačích Folder Lock. Díky aplikaci kompatibilní právě se systémem Android můžete v telefonu šifrovat cokoli, co vás napadne – nehledě na formát souboru. Ochránit za pomocí šifrování můžete dokumenty, obrázky, videa i další soubory běžně se nalézající ve vašem přístroji.

locked_droidV Google Play naleznete jistě spoustu podobných aplikací, Folder Lock Advanced toho ale nabízí v porovnání s konkurencí opravdu mnoho:

  • Zaheslování přístupu do aplikací.
  • Zámek galerie.
  • Rozdělování obrázků a videí do složek, které se dají ukrýt.
  • Bezpečné přenášení dokumentů ze smartphonu do počítače.
  • Ochrana přístupu na sociální sítě.
  • Tajný To-do seznam a poznámky.
  • Cloud backup zašifrovaných dat na Dropbox.
  • Fake účet, který se tváří jako opravdový a má sloužit jako důkaz, že v telefonu nic neskrýváte.
  • Pořizování snímků všech, kdo se vám budou chtít dostat do zaheslovaných souborů.

Navíc i povedený design

Multifunkční aplikace se postará o bezpečnost veškerého obsahu ať už za pomoci šifrování, pinu, hesla nebo gesta. Folder Lock jako jeden z mála disponující těmito funkcemi dbá i na design a jednoduché uživatelské prostředí. Aplikace je zdarma a po omezenou dobu dokonce i bez veškerých reklam. Pro možnost ukládání zašifrovaných dat na Dropbox je třeba do Folder Lock Advanced investovat 50 korun.

Je vůbec potřeba data šifrovat?

Telefony dnes v sobě ukrývají mnohem více informací než kdy dříve. Malé přístroje nosíme všude s sebou a jsou skrýší pro fotky z dovolené, informací z pracovního meetingu, citlivých SMS zpráv a konverzací a především našich osobních dat. Ocitnout se v rukou někoho jiného mohou ve vteřině a samotné vymazání obsahu na dálku nemusí proběhnout okamžitě. Aplikace pro ochranu dat je tedy skvělým i pohodlným řešením, jež vaše data uchrání jak před fyzickým napadením, tak virtuálním.

Vault - Hide Photos and Videos
Vault - Hide Photos and Videos
Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (0)