Fitbit začal v rámci boje proti Covid-19 vyrábět plicní ventilátory

Fitbit v usa vyrábí plicní ventilátory

Americká společnost Fitbit, která je proslavená hlavně výrobou sportovních náramků, hodlá věnovat své výrobní kapacity pro boj proti koronaviru. Zaměří se přitom na produkci nejkritičtějších zařízení – plicních ventilátorů. V mnoha státech na světě je specializované firmy nestíhají vyrábět a poptávka vysoce převyšuje nabídku. Pomáhají tak i firmy z jiných oborů. Extrémně důležité zdravotnické přístroje už na americké půdě produkují také Ford či General Motors (mateřská společnost pro Chevrolet, Opel, Cadillac nebo GMC). Teď plicní ventilátory vyrábí také Fitbit.

šéf Fitbit James parkŠéf společnosti Fitbit James Park

Šéf firmy James Park nedávno informoval, že pro tyto účely mění své zdroje pro běžnou výrobu a rozesílání náhradních dílů. Stejně jako Ford a General Motors přitom společnost Fitbit usiluje o výjimku od úřadu Food and Drug Administration (FDA), aby mohla plicní ventilátory vyrábět a distribuovat jako nezdravotnická a běžně necertifikovaná firma. To je v případě pandemie možné. James Park slibuje, že přístroje budou po technické stránce na špičkové úrovni a přitom rozhodně nebudou drahé. Přesná cena není jasná, ale současné průměrné ventilátory stojí jednotky tisíc dolarů, ty úplně nejlepší až 50 tisíc dolarů.

Máte nějaký produkt Fitbit? Co říkáte na toto rozhodnutí firmy?

Zdroj: CNBC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)