Hodinky Fitbit Sense dostaly certifikaci a mohou i v ČR nabídnout EKG

Fitbit Sense EKG ČR

Elektrokardiogram aneb EKG. Funkce, která může celkem snadno odhalovat srdeční arytmii a zachraňovat životy, se postupně dostává i do chytrých hodinek. Společnost Fitbit před několika hodinami ohlásila, že získala certifikaci CE. A může tedy tohoto praktického pomocníka nabídnout i na území EU. Samotná aplikace EKG byla představena během srpnového oznámení nových produktů a nyní bude v Evropské unii včetně ČR dostupná pro uživatele nových chytrých hodinek Fitbit Sense. „Pomáhat lidem lépe porozumět a řídit své srdeční zdraví bylo vždy prioritou společnosti. Aplikace EKG je navržena pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o svém zdraví a následně probrat svá zjištění s lékařem,“ sdělil Eric Friedman, spoluzakladatel a CTO firmy Fitbit.

Fitbit
Fitbit

Hodinky Fitbit Sense tak nyní umožní i uživatelům v ČR provádět pomocí EKG namátkovou kontrolu srdečního zdraví a analyzovat nepravidelný srdeční rytmus. Uživatel jednoduše podrží prsty na ocelovém rámečku hodinek po dobu 30 vteřin a poté získá zápis. Ten pak může sdílet se svým lékařem. Technologie dlouhodobého sledování srdečního rytmu (PPG) a namátková kontrola (EKG) hrají důležitou roli a společnost Fitbit si klade za cíl poskytnout uživatelům obě tyto možnosti na základě jejich individuálních potřeb. Dlouhodobé sledování srdečního rytmu může napomoci identifikovat asymptomatické fibrilace síní. Ty by jinak mohly zůstat nezjištěné. EKG může pomoci těm, kteří se chtějí nechat vyšetřit a díky záznamu mohou konzultovat své zdraví s lékaři.

Jaké zdravotnické funkce na náramku či hodinkách sledujete?

Zdroj: TZ Fitbit

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)