Půjdou z trhu další Fitbit náramky? Popáleniny se množí

Fitbit náramky popáleniny pokračují žaloba

Společnost Google, aktuální majitel značky Fitbit, byla před několika týdny nucená ve spolupráci s dohledovými úřady stáhnout z trhu v USA téměř dva miliony kusů náramku Ionic. Důvodem bylo celkem 78 potvrzených případů popálené kůže, přičemž dvakrát šlo o popáleniny třetího stupně a čtyřikrát o popáleniny druhého stupně. K výrobci se tak mělo vrátit cca 1,7 milionů náramků, které měly údajně problémy s přehříváním baterií. U stažení jedné série produktu však možná nemusí případ skončit. Nová žaloba i další reporty tvrdí, že stejný problém mají i další Fitbit náramky.

Po prvotní kauze s modelem Ionic se v rámci soudního spisu svěřily dvě konkrétní ženy, že jim popálení způsobily také náramky Fitbit Versa Light a Fitbit Versa 2. Z dalších recenzí na internetu pak prý vyplývá, že stejnou zkušenost mají i další majitelé modelů Fitbit Versa, Fitbit Sense a Fitbit Charge.

Reporty o popáleninách, přehřátých přístrojích, nafouknutých bateriích či dokonce roztavených nabíječkách dál přidávají lidé na profily značky Fitbit na sociálních sítích. Jak se zdá, vůbec nejde o žádné ojedinělé případy a je zde zaděláno na skutečně velký problém.

Nutno podotknout, že model Ionic se neprodává v ČR a k ostatním Fitbit náramkům se tuzemské reporty o problémech s teplotou či nabíjení neobjevují. Náramky zde naopak mají velmi dobré hodnocení. Může tedy jít o technický problém způsobený specifickými regionálními podmínkami.

Zaznamenali jste podobný problém u vašeho Fitbit náramku?

Zdroj: arstechnica

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)