Nový náramek Fitbit Charge 6 podporuje Google Mapy i Peněženku. Má lepší snímač a AMOLED displej

fitbit charge 6 náramek
  • Google právě představil novou generaci náramku Fitbit Charge
  • Přináší podporu pro aplikace jako Peněženka, Mapy či YouTube Music
  • Vylepšení se dočkal také optický senzor pro měření tepu 

V prosinci minulého roku představila společnost Fitbit (patřící pod Google) náramek Charge 5 a o necelý rok později zde máme novou generaci. Fitbit Charge 6 nabízí hlubší integraci s aplikacemi od Googlu, jako YouTube Music, Google Peněženka a Google Mapy, což je u fitness náramku docela značný pokrok. Pojďme si ho společně ukázat.

Fitbit Charge 6 je vybaven 1,04palcovým barevným AMOLED displejem s funkcí Always-On Display. Tělo je tvořeno z hliníku, kromě displeje jej lze ovládat také bočním haptickým tlačítkem.

S vylepšeným optickým snímačem a novými senzory poskytuje Fitbit Charge 6 asi o 60 % přesnější výsledky měření srdečního tepu ve srovnání s předchozími modely. Svůj podíl na tom pochopitelně nesou také algoritmy a strojové učení Googlu. Náramek umí měřit také hladinu kyslíku v krvi, EKG pak dokáže detekovat případnou fibrilaci síní. Nechybí detailní sledování spánku, ale také stresu či teploty pokožky.

Fitbit Charge 6: Our #1 tracker, now with Google

Fitbit Charge 6: Our #1 tracker, now with Google

Fitbit nabízí přes 40 sportovních režimů s podporou měření VO2 max, což je pro sportovce důležitá hodnota. Díky voděodolnosti 5 ATM je Charge 6 perfektním společníkem pro plavání, zatímco GPS a GLONASS umožňují přesné sledování vaší polohy během venkovních aktivit.

Ovládání Google Map probíhá výhradně skrz turn-by-turn pokyny, zobrazení mapy by na tak malém displeji asi nedávalo úplně smysl. Díky NFC můžete provádět platby přímo z vašeho zápěstí prostřednictvím Google Peněženky.

Výdrž baterie je odhadována na 7 dní při běžném používání. Novinka bude dostupná v barvách Obsidian, Coral a Porcelain za cenu 160 eur, tedy asi 3 900 korun.

Co říkáte na nový náramek Fitbit?

Zdroj: Fitbit, GSMArena, Google Blog

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)