TOPlist

Fio banka spouští platby pomocí Google Pay

fio banka google pay

Fio banka se přidává a přináší možnost placení přes Google Pay (dříve Android Pay). Jedná se o tradiční integraci, platit se tak dá hodinkami i telefonem. Vše navíc zabere pár minut. Zanedlouho Fio banka počítá i s podporou Apple Pay.

Google Pay už si užijí v Česku i lidé s Fio bankou

Pomalu ale jistě se Google Pay rozšiřuje na další a další banky. Na konci ledna se dočkali lidé s Equa Bank, nyní je to Fio. Používat Google Pay můžou ti, kteří mají debetní nebo kreditní kartu Mastercard od Fio banky, mobil s Androidem 5.0 a vyšším a NFC. Poslední povinností je aplikace Google Pay, která se dá zdarma stáhnout z obchodu Play. Nastavení je tradiční jako u jiných bank.

google pay fio banka

Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout.“

Platí i stejná pravidla pro placení jako u jiných bank. Platby do 500 Kč se dají zaplatit jen s rozsvíceným displejem. Nicméně tyto platby můžete bez odemknutí telefon provést pouze tři. V případě krádeže si tak může zloděj odnést maximálně 1 500 Kč, pokud nezná vaše heslo k telefonu. U plateb nad 500 Kč už je kromě rozsvícení potřeba i odemknutý telefon. Pokud nemáte v telefonu NFC, tak můžete Google Pay používáte rovněž, akorát ne na platebních terminálech, ale třeba v eshopech.

Android Pay je v Česku. Takhle platba telefonem funguje

Android Pay je v Česku. Takhle platba telefonem funguje

Jedna z výhod používání Google Pay je bezpečnost, kdy se číslo karty neukládá do telefonu ani do aplikace. Zároveň ani obchodník anebo Google nezná číslo vaší karty, používá se totiž vygenerované virtuální. Jak samotné placení probíhá, můžete vidět na našem videu výše.

Google Wallet
Google Wallet

Máte Fio banku? Vyzkoušeli jste již Google Pay?

Zdroj: fio.cz

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)