TOPlist

Sledujte filmy a seriály online legálně a zdarma: Alternativy k streamovacím službám!

televize zdarma
  • Sledování videa přes internet je dnes samozřejmostí
  • Pokud nechcete utrácet za placené služby, jsou zde i možnosti zdarma
  • Většinou jde o nabídku velkých televizních stanic

Pryč jsou časy, kdy lidi plánovali svůj čas podle toho, kdy se v televizi vysílaly jejich oblíbené filmy nebo seriály. Dnešním hitem je sledování online. Na výběr je mnoho streamovacích služeb s obrovskou nabídkou filmů a seriálů i v češtině, ale mají jednu společnou chybičku na kráse: jsou placené. Kdybychom chtěli sledovat obsah a nic neplatit, máme vůbec nějaké legální možnosti?

Proč legální? Jsou k tomu dva hlavní důvody. První je etický. Vytvoření filmu něco stojí a pokud jde o komerční projekt, není fér připravit autory o příjem. Druhý je už méně altruistický – bezpečnost. Nelegální platformy se pohybují v lepším případě na hraně zákona, často za hranou a hrozí u nich napadení malware. Jaké máme tedy možnosti, pokud se omezíme na náš český rybníček?

Obsah článku

Televizní stanice

Televizní stanice, které můžeme naladit v běžném vysílání, nabízí přístup k živému vysílání přes internet. Kromě toho se dá zdarma dostat aspoň k části obsahu v archivu o různé délce. Jedná se typicky o tvorbu dané stanice, nejsou tudíž omezení licenčními podmínkami.

iVysílání České televize

Jedná se o velký projekt České televize. Ke zhlédnutí zde najdeme opravdu velké množství všech možných žánrů. Pořady jsou přehledně rozdělené na hlavní kategorie, kde najdeme filmy, seriály, dokumenty, zpravodajství… a každá z nich je ještě rozdělená podle žánru (komedie, rodinné, dramata…). Najdeme zde hlavně pořady produkované Českou televizí, a to včetně opravdových pokladů v podobě filmů pro pamětníky, ale nejen ty.

V nabídce jsou i zahraniční filmy, seriály a dokumenty, ale u těch je třeba neodkládat zhlédnutí moc dlouho, mají totiž omezenou dobu, po kterou jdou přehrát. U některých pořadů pak vidíme upozornění na blížící se konec dostupnosti, v horším případě hlášku, že pořad nelze z licenčních důvodů přehrát.

Nabídka iVysíláníNabídka iVysílání

Pokud si založíte účet, můžete si pořady ukládat do oblíbených a mít tak synchronizovaný seznam pořadů na více zařízeních. Samozřejmostí je aplikace pro Android.

iVysílání České televize
iVysílání České televize

Kromě pořadů z archivu umožňuje iVysílání sledovat i živé vysílání všech programů České televize.

iVysílání

Seznam TV

Televize Seznam je plnoformátová televize. Nabízí vlastní pořady, které doplňuje  českým i zahraničním obsahem. Najdeme zde filmy, seriály, pohádky, dokumenty a zpravodajství. Pořady jsou vysílány podle programu, ale můžete využít webové prostředí a vrátit se v čase nebo pokud sledujete Seznam TV na běžném zařízení, můžete využít HbbTV aplikaci (červené tlačítko).

Seznam TVSeznam TV

Seznam TV

TV Nova

Televize Nova nabízí přístup k živému vysílání pouze pro přihlášené uživatele. Účet je ale zdarma. Během sledování ale občas můžete narazit na hlášku o chybějícím oprávnění pro internetové vysílání. Kromě živého vysílání můžete sledovat i záznamy pořadů z dílny Nova, jako je Survivor nebo Na lovu. Pro nerušené sledování bez reklam a přístup k ještě neodvysílaným dílům už potřebujete placený účet na Voyo.

Nova TV výběrVýběr pořadů

Život je pestrý a licenční dohody jsou ještě pestřejší, proto se s tímto oznámením setkáte ne úplně výjimečně.

Nova TV živé vysíláníNova TV živé vysílání

Voyo stojí 159 Kč měsíčně, ale nabízí 7denní zkušební dobu. Takže pokud se stane, že byste si chtěli užít sledování naplno a týden by vám stačil, je zde tato možnost.

Nova pořady, Voyo

Prima

Televize Prima nezaostává za konkurencí. V nabídce najdete možnost sledovat jak živé vysílání, tak pořady z archivu. Obojí je podmíněno přihlášením. Účet zdarma umožní sledovat živé vysílání a archiv, obojí s reklamami. Prima má zajímavě řešené předplatné, kdy máte na výběr tarif s polovičním množstvím reklamy nebo dražší úplně bez reklam. Kromě toho se ještě liší v kvalitě obrazu, od účtu zdarma v SD, přes HD až po FullHD.

Prima TV tarifyPrima TV tarify

prima+ filmy a TV seriály
prima+ filmy a TV seriály

iPrima

Stream.cz

Přestože je stejně jako Seznam TV provozován Seznamem, jsou zde zásadní rozdíly. Zatímco Seznam TV je víceméně běžné televizní vysílání, Stream.cz se specializuje na původní obsah vytvořený pro internetové publikum. Najdete zde originální české seriály, filmy, dokumenty a další formáty, které nejsou běžně dostupné v televizním vysílání.

Nabídka stream.czNabídka stream.cz

Stream.cz

YouTube

Na YouTube je k dispozici nepřeberné množství obsahu. Zadejte příslušnou vyhledávací frázi jako např. „dokumenty zdarma“ a dostane se vám široké nabídky ve formě playlistů. Nepodařilo se mně ale ověřit, jestli jsou videa opravdu na YouTube legálně (umístili je tam vlastníci práv nebo s tím aspoň souhlasili) nebo zůstávají k dispozici dle přísloví „kde není žalobce, tam není soudce“. I proto neuvádíme žádný konkrétní odkaz. YouTube jako takové je k dispozici zdarma, ale nevyhnete se reklamám. Můžete si ale zakoupit YouTube Premium, kde kromě odstranění reklam získáte YouTube Music a aplikace vám umožní přehrávat videa při vypnutém displeji. To se hodí pro hudbu nebo podcasty.

YouTube
YouTube

YouTube Music
YouTube Music

YouTube, YouTube Music

Operátoři

Všichni velcí operátoři nabízejí i televizní balíčky a někdy nabízejí různé akce. Pokud jde o dlouhodobou možnost sledovat televizní vysílání, T-Mobile nabízí k hlasovým balíčkům s neomezenými daty zdarma Magenta TV v základní verzi. Dostanete 26 programů, které můžete sledovat na jednom zařízení. Aktivovat Magenta TV si můžete v aplikaci Můj T-Mobile následovně:

Po objednání vám dorazí jméno a heslo, které zadáte do aplikace. Jedná se o opravdu základní aplikaci, navíc při pokusu o přístup k archivu se zobrazí chybová hláška.

Omezení verze zdarmaOmezení verze zdarma

O2 nabízí základní TV Modrá s pevným internetem, nikoliv mobilnímu tarifu. Podobně jako u T-Mobile dostanete přihlašovací údaje, ty můžete sdílet mezi více zařízeními, ale poběží vždy jen jedno z nich.

Jak vidno, možnosti tu jsou, ale zadarmo dostanete vždy jen omezenou nabídku. Výjimkou je iVysílání České televize, které si ale vlastně platíme koncesionářskými poplatky. Kterou službu zvolíte nebo jestli dáte raději přednost některé placené variantě, už je na vás. Budeme ale jako vždy rádi, když se podělíte v komentářích o své zkušenosti.

Sledujete filmy zdarma nebo preferujete placené služby?

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)