Máte ve Facebook aplikaci lištu dole? Jde o testování nového designu

Facebook spodní lišta testování

Uživatelé mobilní aplikace Facebook z celého světa hlásí, že se jim objevila lišta s hlavními ovládacími prvky u spodní strany displeje. Tuto zprávu jsme i se screenshoty zaznamenali také na českých fórech a přímo na Facebooku. Dle očekávání jde o nový vizuální styl hlavní stránky aplikace, který se firma rozhodla na určité cílové skupině testovat. Vlastně tak, jak má u podobných nápadů ve zvyku. Je pravděpodobné, že jestliže se novinka uchytí (to si Facebook sám vyhodnotí), rozšíří se plošně. Jako u dalších prvků ale vůbec není jasné, kdy se to může stát. Různých verzí aplikace mohou být i desítky a většinu nikdy neuvidíte.

Důvodem této změny má být údajně snaha zpříjemnit ovládání aplikace jednou rukou. Což je samozřejmě s ohledem na stále se zvětšující displeje správná úvaha. Spodní lišta je u vybraných uživatelů (pravděpodobně náhodně) dostupná v aplikaci Facebook ve verzi 264.0.0.44.111 a novější. Pokud jste tedy u tohoto či novějšího vydání a vidíte lištu nahoře, nepatříte do testovací skupiny. Nicméně je klidně možné, že ji bude Facebook ve vlnách rozšiřovat. Za nás je tato novinka minimálně srovnatelná s příchodem tmavého módu. Zatímco ten bude šetřit oči a baterii, spodní menu by odlehčilo našim palcům. Obojí považujeme za přínosné. Reakce na spodní menu jsme zatím zaznamenali různé. Je jasné, že na něco takového je potřeba si chvilku zvykat.

Co říkáte na spodní lištu? Máte ji ve vaší aplikaci?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)