Z Facebook profilů zmizí čtyři informace. Máte je tam vůbec?

Facebook profil informace adresa orientace náboženství víra politika

Sociální síť Facebook byste pravděpodobně označili za platformu, která si úplně neláme hlavu nad zjišťováním co nejpodrobnějších informací o uživatelích a jejich následném využívání. Jednou za čas ale přijde změna, která se dá ve vztahu k soukromí označit za pozitivní. Například aktuální rozhodnutí, že Facebook profily nadále vůbec nebudou obsahovat informace o víře neboli náboženství, politickém přesvědčení či sexuální orientaci. Zmizí rovněž adresa uživatele.

“V rámci snahy o snazší navigaci a používání Facebooku odstraňujeme několik profilových polí: Mám zájem, Náboženské názory, Politické názory a Adresa,” řekl redakci TechCrunch mluvčí společnosti Meta s tím, že lidem, kteří mají tato pole vyplněná, doručí provozovatel oznámení, že budou odstraněna. Stane se tak již za pár dní, přesně 1. prosince 2022.

Za zmínku stojí fakt, že tyto údaje vybízel Facebook vyplnit jako snad jediná velká sociální síť. Nadále bude možné je uvést například v textovém popisu profilu, ale zmizí jejich speciální sekce a také políčka ve formuláři u profilu. Je pravděpodobné, že Facebook sběr těchto údajů ruší i z toho důvodu, že je příliš uživatelů nevyplňovalo.

Máte na profilu tyto údaje?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)