Facebook se pustil do hardwaru: Portal je chytrý displej pro videohovory

facebook portal chytry displej videohovory

Facebook konečně odhalil dlouho očekávaný chytrý displej Portal, který je určen speciálně na videohovory. Původně se měl odhalit již dříve tento rok, ale kvůli skandálu s Cambridge Analytica bylo představení posunuto. Zajímavá náhoda je to, že se nový chytrý displej představil ve stejný den, jako konec sociální sítě Google+, který Google údajně také odkládal kvůli Cambridge Analytica.

Chytrý displej Facebook Portal podporuje i chytrou asistentku od Amazonu

Design Facebook Portal v mnohém vychází z Amazon Echo Show, má deset palců velký displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Existuje i větší verze s odlišným designem a velikostí displeje 15,6 palce a rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Větší model se dokáže otáčet a vypadá spíše jako tablet připevněný na stojan než chytrý displej. Hlavním prodejním tahákem Facebooku Portal jsou videohovory, kamery chytrých displejů dokáží sledovat pohyb a automaticky dokáže posunovat obraz, přibližovat se podle potřeby apod. Facebook zároveň tvrdí, že mikrofony dokážou minimalizovat šum v pozadí, takže uživatelovi půjde kdykoliv rozumět.

Portal from Facebook

Zveřejnil(a) Facebook dne Pátek 5. říjen 2018

 

Samozřejmě ne každý si chce do svého domu dát zařízení od Facebooku s kamerou a mikrofony. Facebook si je toho vědom, že ochrana osobních dat a soukromí je pro mnoho uživatelů důležitá. Proto se touto otázkou zabývá poměrně obsáhle již při představení. V první řadě chytré displeje obsahují tlačítko, které vypnou mikrofony i kameru, poté je k dispozici i záslepka pro zakrytí kamery. Facebook dále slibuje, že audio i video nebude prohlížet a obsah z Portal zařízení se nikde nebude ukládat. AI technologie, která slouží například k rozpoznání pohybu uživatele běží lokálně na zařízení. Zároveň se nepoužívá rozpoznávání obličeje nebo identifikace uživatele pomocí kamery.

facebook portal

Videohovory fungují pouze s aplikací Facebook Messenger, společnost ale spolupracuje s Amazonem a přidala se podpora i chytrého asistenta. Takže kromě podpory videohovorů můžete Portal využívat jako klasický chytrý displej s podporou Alexy. Cena chytrého reproduktoru Portal je 200 dolarů, což je v přepočtu s DPH cca 5 500 Kč, větší verze Portal+ stojí 349 dolarů, v přepočtu s DPH 9 500 Kč.

Co říkáte na tyto chytré displeje Facebook Portal? Chtěli byste je mít doma?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)