Podvod na Facebooku slibuje výhru. Místo toho okrádá uživatele

facebook podvod

Na Facebookové stránce “Zimna moda” se objevila podvodná soutěž, která lidem slibuje výhru 500 EUR za to, že sdílí jeden z jejich příspěvků. Poté, co se každý soutěžící doví, že vyhrál po něm chce stránka číslo karty. Prý z důvodu bezpečnosti. Jedná se však o obyčejný podvod, kterému naletělo několik slovenských i českých uživatelů.

Přitom to není jediný příspěvek od této stránky. Nedávno pořádala Zimna moda soutěž o sedací soupravu. Příspěvek sdílelo více, než 20 tisíc lidí a samozřejmě nikdo žádnou sedačku nikdy nevyhrál. Šlo pouze o záměr, jak dostat stránku do podvědomí uživatelů. Přesto, že byla stránka vytvořena teprve 10. října má přes 5 000 fanoušků a další stále přibývají.

facebook podvod zimna moda

Pokud se soutěže účastníte, musíte napsat  “hotovo” do soukromé zprávy této stránce, načež vám odpoví “Priamo na karte máte dlhé číslo, to tam napíšte, priamo v strede na karte. Na číslo účtu žiaľ výhry nezasielame kvôli bezpečnosti a odosielame peniažky cez náš systém, ktoré by ste okamžite mali prijať.”  Tady by mělo každému zdravému jedinci dojít, že jde o podvrh. Opak je však bohužel pravdou a na tento podvod skáče čím dál více lidí.

Naletěli jste někdy na podvod?

Zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR Facebook

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)