Facebook představil nové logo. Má rozlišit firmu od aplikace

facebook má nové logo

Facebook v pondělí představil nové logo, které má rozlišit firmu od aplikace. Proč? Americký gigant chce dát najevo, že i ostatní populární aplikace, jako Messenger, WhatsApp či Instagram vlastní právě on. Jednoduchý a minimalistický nápis tak nově uvidíme i v těchto aplikacích a to v různých barevných podáních.

„Uvádíme firemní logo, abychom odlišili společnost Facebook od aplikace Facebook, která si i nadále ponechává svůj vlastní font,” uvedla společnost v novém tiskovém prohlášení. Již od června můžeme v aplikacích Instagram, WhatsApp, Messenger či Workplace spatřit malý popisek “from Facebook”, což se nyní změní a nahradí ho právě minimalistické logo.

Samozřejmě lze očekávat, že modrou barvu použije Facebook u Messengeru, oranžovo-růžovou pro Instagram a zelená barva je určena pro WhatsApp. Nové logo se však v aplikacích objeví až za několik týdnů.

Jak se vám líbí nové Facebook logo?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)