Facebook následuje Instagram, příspěvky budou zřejmě bez lajků

facebook bez lajků

Instagram začal testovat zobrazení příspěvků bez lajků v průběhu července, v následujících měsících se k němu pravděpodobně přidá i Facebook. Informace o změně pochází od inženýrky Jane Manchun Wong, která v průběhu zkoumání kódu objevila část, jež naznačuje, že se lajky na Facebooku již nebudou zobrazovat, nebo alespoň ne jejich celkový počet.

Myšlenka, která se za odstraněním počtu lajků skrývá, spočívá v tom, že se tvůrci aplikací snaží snížit tlak, který mohou někteří uživatelé pociťovat důsledkem toho, že mají jejich příspěvky méně označení „to se mi líbí“, než jejich okolí. Stejně tak se tím snaží zabránit případné šikaně a posměškům, které mohou v důsledku menší popularity příspěvků vzniknout. Instagram se pak k celé situaci postavil tak, že celkový počet lajků vidí pouze majitel účtu. Ostatním uživatelům se zobrazují pouze dvě jména uživatelů a zbytek je zastoupen slovem „další“. Facebook bez lajků bude vypadat trochu jinak. Stejně jako u Instagramu zmizí celkový počet lajků a bude se skrývat pod slovem další. Uživatelé si však stále budou moci zobrazit výpis těch, kteří příspěvek některou z reakcí označili. Pokud tedy bude někdo chtít celkový počet těchto označení zjistit, stačí spočítat uživatele.

Rozdíl mezi tím, jak vypadá „Facebook bez lajků“ a „Instagram bez lajků“ se pak dá vysvětlit celkem jednoduše. Instagram se za posledních několik let přeci jen stal prioritním místem pro sdílení fotek a videí pro celou řadu uživatelů (zejména pak mladší generací). Je proto pravděpodobnější, že by se mohl stát místem a nástrojem pro výsměch či šikanu. Zda se skutečně příspěvky na Facebooku ocitnou „bez lajků“ je prozatím otázkou. Dokud se nový způsob zobrazení nedostane ani do fáze testování mezi uživateli, lze jen těžko odhadnout, zda se ho dočkáme i ve finální verzi aplikace.

Myslíte, že by měl být Facebook bez lajků?

Zdroj: Android community

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)