Facebook ruší posílání zpráv – nově pouze přes Messenger

facebook privacy

Jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí světa se rozhodla učinit hodně nepopulární krok. Pokud Facebook používáte jako rychlého kecálka, měli byste se připravit na změny. Již dlouho najdeme v Google Play (i jinde) aplikaci Facebook Messenger, která se na posílání zpráv a chat specializuje. Aktuálně nebylo moc důvodů ji používat, poněvadž jste si vystačili se základním programem. Tomu se společnost s modrým “F” ve znaku rozhodla učinit přítrž.

facebook messenger

V některých státech již Facebook začal informovat uživatele, že během pár týdnů přestane posílání zpráv fungovat. Pokud funkci chcete dále využívat, budete si muset stáhnout Messenger. Ikonka zpráv z primární aplikace nezmizí, ale když na ni kliknete, budete přesměrováni do Messengeru. Zajímavostí je, že změna neplatí úplně pro všechny. Výjimkou jsou low-end Android přístroje a telefony s Windows Phone.

facebook_messenger_android_

Facebook Messenger má nepochybně lepší prostředí uzpůsobené právě pro posílání zpráv, na druhou stranu nám vadí nutnost instalovat dvě aplikace místo jedné. Očekáváme, že Messenger nabídne v budoucnu více funkcí, například volání zdarma ve stylu Viberu.

Jak se se změnou vypořádáte?

Messenger – Text and Video Chat for Free
Messenger – Text and Video Chat for Free

Zdroj: CNET.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)