Facebook Messenger překonal miliardu aktivních uživatelů

facebook_messenger_miliarda_ico

Facebook Messenger se dostal do pomyslného “elitního klubu” internetových služeb, které používá jedna sedmina celosvětové populace. Před rokem se aplikaci pro Android povedlo překonat hranici miliardy instalací (psali jsme v aktualitě). Nicméně počet instalací je nutně vyšší než skutečný počet aktivních uživatelů. Někdo si totiž aplikaci nainstaluje na dvě a více zařízení, další ji třeba po krátkém vyzkoušení odinstaluje.

Letos tedy mluvíme o miliardě aktivních uživatelů za měsíc, což je číslo, které “kecálek” WhatsApp překonal již v únoru tohoto roku. Tím, kdo se směje naposled, je ale Facebook, kterému patří obě komunikační platformy. Předchozí mety 900 milionů aktivních uživatelů měsíčně dosáhl Facebook Messenger v dubnu tohoto roku. Znamená to, že se mu podařilo nabrat dalších 100 milionů aktivních uživatelů za pouhé tři měsíce.

Facebook Messenger slaví – oslavujte s ním!

Na oslavu tohoto významného milníku připravil Facebook následující video.

“Víme, že každá zpráva je pro vás důležitá – bez ohledu na to, co chcete říct,” uvádí Facebook v oficiálním prohlášení a dodává: “náš tým se zavázal připravit zkušenosti, které máte rádi, a k tomu, aby všechny interakce ve vašem životě byly jednodušší, bez ohledu na to, s kým komunikujete.”

Jako malý dárek byla do aplikace Messenger přidána animace s poletujícími balónky. Ta se ukáže pokaždé, když někomu pošlete emotikonu balónku. O dosažení hranice miliardy aktivních uživatelů informuje také samotná aplikace.

Zdroje: androidpolice.com, newsroom.fb.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)