Messenger zavádí Soundmoji, hlasité animované smajlíky

Messenger Facebook Soundmoji

Samotný Mark Zuckerberg před pár hodinami na svém Facebook účtu ukázal novou funkci, kterou vývojáři implementovali do komunikátoru Messenger. Aplikace získává tzv. Soundmoji neboli animované reakce (emoji), které jsou doprovázeny souvisejícím zvukem. Pokud jste snad doposud měli pocit (reálně či ironicky), že velké animované hlavy či postavičky nedávají chatování dostatečnou „šťávu“, teď to Facebook posunul o level dál.

Největší sociální síť světa přináší Soundmoji u příležitost Světového dne emoji, který připadá na 17. července. V aplikaci Messenger je/bude nová funkce dostupná z běžného panelu u klávesnice, ve kterém se vybírají také ostatní emoji či gify. Ukryté jsou pod ikonkou reproduktoru. Po odeslání nového efektu se zobrazí nejen reprezentativní obrázek, ale ozve se také doplňující zvuk.

Messenger Facebook Soundmoji menu

Mezi audio efekty najdeme například aplaus, ďábelský smích, buben nebo cvrčka. Nabídka má být postupně aktualizována a doplňována. Například k mečení kozy šéf Facebooku napsal, že tento zvuk jeho zaměstnanci celý den nahrávali a ladili na farmě.

Jak často v chatu používáte víc prvků než obyčejný text?

Zdroj: Facebook

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)