Facebook Messenger přináší průběžné sdílení polohy

facebook-messenger-prinese-prubezne-sdileni-polohy-ikona

Facebook neustále přidává do své komunikační aplikace Messenger nové funkce. Původně jednoduchý “kecálek” se tak postupně rozrostl na (možná až zbytečně velkou) víceúčelovou aplikaci. Zatím poslední novinkou je průběžné sdílení polohy, díky které můžete sdílet svou aktuální pozici například s přáteli či rodinou.

Pokud vám připadá, že jste o něčem podobném slyšeli, nemýlíte se. Minulý týden totiž přišly s funkcí sdílení polohy v reálném čase Mapy Google. Bohužel pro mnohé uživatele není tato novinka ani týden po představení dostupná. Facebook a Google jsou v mnoha směrech rivaly, a očividně tomu tak bude i v tomto segmentu. Nová funkce “Live Location” (“živá poloha” neboli průběžné sdílení polohy) má být k dispozici v mobilních aplikacích Messenger pro operační systémy Android a iOS.

Sdílení pozice je aktivní po dobu jedné hodiny (v Mapách Google lze dobu nastavit) a samozřejmě funguje i v případě, kdy je Messenger na pozadí. Kontakty, se kterými budete polohu sdílet, mohou sledovat váš pohyb v mapě, nebo ji naopak mohou využít, aby rychleji našly místo vašeho setkání. Uživatel je informován o tom, kolik času zbývá do konce sdílení a v případě potřeby ho může buď manuálně ukončit, nebo naopak prodloužit.

Novinka reaguje na časté požadavky uživatelů, kteří se dotazují protějšků v konverzaci, kde se nacházejí. Nyní lze odpovědět několika klepnutím a udržovat druhou stranu v obraze o tom, jak se například blížíte k místu setkání. V praxi ji můžete vidět na následujícím videu.

Jak funguje průběžné sdílení polohy ve Facebook Messengeru?

Postup vypadá následovně:

  1. Spusťte Facebook Messenger a otevřete konverzaci s kontaktem.
  2. Klepněte na nové tlačítko pro sdílení polohy.
  3. Klepněte na modrý pruh Sdílet živou polohu.
  4. Příjemci je pak odeslána zpráva, přes kterou může sledovat vaší pozici.

Subjektivně vzato: zatímco Mapy Google nabízejí poměrně široké možnosti nastavení, včetně schopnosti sdílet trasu s předpokládaným časem dojezdu, Facebook cílí na jednoduchost a přímočarost. Prostě klepnete na dvě tlačítka a vaši přátelé, rodina či kolegové mohou sledovat, kde se nacházíte. Podobně funguje samostatná aplikace Glympse, jejíž použití není vázáno na žádnou komunikační ani sociální platformu. Podrobně jsme ji recenzovali ve článku Glympse: sdílejte svou polohu na webu!

Facebook tvrdí, že funkci průběžného sdílení polohy v Messengeru uvolňuje počínaje dneškem po celém světě. Na našem testovacím telefonu s Androidem 6.0.1 a Messengerem ve verzi 110 jsme ji ale v úterý ráno ještě neměli dostupnou.

Využijete průběžné sdílení polohy ve Facebook Messengeru?

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com, newsroom.fb.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)