Facebook Messenger se kompletně mění: Redesign se zaměřuje na jednoduchost a rychlost

novy redesign facebook messenger

V lednu řekl viceprezident Facebooku David Marcus, že je Messenger doslova přeplácaný a slíbil masivní investice do zjednodušení a zefektivnění Messengeru. Od té doby jsme ale moc informací neslyšeli. Facebook změny připravoval potají, jak ukázal dnešní den. První uživatelé totiž hlásí, že obdrželi kompletně nový redesign Messenger, který je mnohem jednodušší na používání. K dispozici už jsou i první screenshoty.

Nový redesign Facebook Messengeru se aktivuje na straně serveru. Nezbývá než čekat

Kromě lednového oznámení, jsme také v květnu mohli vidět první detaily ke zjednodušenému detailu. Poté ale byl pět měsíců klid, až do dnešního dne. Přitom původně společnost tvrdila, že redesign vyjde brzy. První uživatelé z celého světa hlásí, že se nový design objevil bez nutnosti aktualizaci. To tedy znamená, že se zapíná na straně serveru. To má pro nás tu nevýhodu, že se musí počkat na výběr Facebooku a nedá se žádným způsobem nový design aktivovat.

Alespoň už ale máme k dispozici screenshoty. První velké změny si všimnete ve spodní liště, kde už jsou pouze tři tlačítka. Ikony fotoaparátu a nového chatu se přesunuly do pravého horního rohu. Většina funkcí jako jsou hry, doplňky, se přesunula do speciální sekce a pokud nechcete, tak je nemáte vůbec na očích.

Samotný chat se také změnil, rozhraní vypadá přehlednější, mnoha lidem připomíná Skype. Vidět také můžeme mnoho bílého místa, dobrou zprávou je však to, že tento redesign má obsahovat i tmavý režim. My se v redakci na tento redesign těšíme, doufáme také v to, že se optimalizuje i nadměrné využívání baterie, kterým je Facebook Messenger “proslaven”.

Jak se vám líbí nový redesign Facebook Messengeru?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)