Facebook Messenger konečně umí mazat zprávy: Uživatelé mají stejná práva jako Mark Zuckerberg

facebook messenger umozni mazat zpravy

Minulý rok v dubnu proběhla internetem menší kauza ohledně toho, že Mark Zuckerberg (i další lidé z vedení Facebooku) můžou mazat své zprávy na Messengeru. Pro normální uživatele přitom podobná funkce dlouhé roky nebyla dostupná. Přesněji až do včerejšího dne. Facebook nyní oznámil, že nová funkce se postupně rozšiřuje mezi uživatele. Nejprve se dostane na uživatele iOS a Androidu.

Mazat zprávy už je u Facebook Messengeru možné. Trvalo to “jen” 9 měsíců

Někteří si ještě možná pamatují na dubnovou kauzu ohledně možnosti mazat zprávy. Facebook přislíbil, že tuto funkci zpřístupní za pár měsíců i pro normální uživatele a ne jen pro vedení Facebooku. Nakonec se těchto pár měsíců protáhlo na devět. Důvodem zpoždění je údajná úprava a vylepšení funkce tak, aby se mohla používat u stovek milionů lidí.

facebook messenger vymazani zprav

Někteří se možná diví, protože přeci Facebook Messengeru obsahuje už dlouhé rok možnost smazaní zpráv. To sice ano, ale zpráva se vymaže jenom na vašem zařízení, zůstává stále na serverech Facebooku a druhá strana, které jste zprávu poslali, ji stále může vidět. Nově ale přibude možnost “Smazat pro všechny”. Tím se smaže zpráva u vás, ale i u příjemce, kterým se následně zobrazí místo zprávy informace o tom, že jste ji vymazali.

Funkce smazání pro všechny bude dostupná po dobu 10 minut od odeslání zprávy. Po uběhnutí této doby již zpráva vymazat nepůjde. Facebook zároveň upozornil, že zprávu bude i přes vymazaní ještě nějakou chvíli uchovávat na serverech. A to z důvodu případného porušení podmínek používání a kontrolu zprávy po nahlášení. Nová funkce se postupně rozšiřuje od včerejšího dne, může trvat i několik týdnů, než se dostane ke všem.

Messenger
Messenger

Těšíte se na tuto funkci ve Facebook Messengeru?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)