Kontroverzní aplikace Facebook Messenger Kids dorazila na Android

facebook messenger kids

Aplikace Facebook Messenger Kids se spustila v prosinci minulého roku na operační systém iOS, minulý měsíc se objevila i na tablety Amazon Fire. Android verze ne a ne přijít. A to až do dnešního dne, kdy se tato kontroverzní aplikace objevila na Google Play. Prozatím však není dostupná v naší oblasti.

Aplikace Facebook Messenger Kids způsobila při představení poprask

Tato aplikace dává rodičům kontrolu nad tím, s kým jejich děti na Facebook Messengeru mluví. Můžou přidávat či naopak odstraňovat kontakty dětí. Také bude rodiče upozorňovat na to, pokud si dítě někoho zablokuje či nahlásí.

Určena je dětem od šesti do dvanácti let a umožňuje jím posílat zprávy, ale také využívat videhovory, nechybí GIF obrázky, rámečky, emoji, filtry a masky. Zkrátka vše, co děti v dnešní době na sociálních sítích využívají. K používání Messenger Kids děti nemusí mít účet na Facebooku, podle podmínek této sociální sítě by ani nemohli.

Ne všichni rodiče či odborníci se však shodují, že aplikace zaměřená na děti je dobrý nápad. Vadí jím na tom hlavně to, že již v podstatě od první třídy základní školy připravuje děti na přechod na klasický Facebook. Což je v době, kdy mnoho rodičů snaží děti držet od obrazovek telefonu, trochu podivné. Ve výsledku tak mnozí říkají, že aplikace bude spíše škodit. Na druhou děti si dokážou Facebook účet i s klasickým Messengerem vytvořit bez problémů a většina to tak asi bude i preferovat, protože nebudou pod kontrolou rodičů. Aplikace už je sice dnes dostupná na Google Play, ale zatím ji nestáhnete a ani se nedostanete přes úvodní obrazovku. Naše země není podporovaná.

Messenger Kids – The Messaging App for Kids
Messenger Kids – The Messaging App for Kids

Myslíte si, že tato aplikace má smysl?

Zdroj: theverge.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)