Rychlý tip: Jak importovat Facebook kalendář do Androidu?

Facebook-kalendar-uvod-1

Díky sociální síti Facebook má člověk přehled o spoustě událostí našich přátel nebo akcí v okolí. Hodily by se vám narozeniny či data událostí také ve vašem osobním kalendáři v Androidu? Pojďme si ukázat, jak Facebook kalendář importovat do Androidu.

Facebook kalendář v Androidu? Snadno a rychle

Pokud vlastníte mobilní telefon s Androidem, máte jistě i Google účet, jehož součástí je Google Kalendář. Toho právě dnes využijeme, protože je to velice rozšířený a zároveň skvěle integrovaný nástroj do systému Android. Všechny události a narozeniny z Facebooku si do něj přeneseme tak, abychom je měli stále po ruce.

1a) Jak získat odkaz pro události z Facebooku?

Přejděte do sekce Události a v pravém spodním rohu naleznete odkaz Nadcházející události. Klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte Kopírovat adresu odkazu. Tento odkaz si nechte ve schránce do kroku 2).

Facebook-kalendar-odkaz-uadlosti

1b) Jak získat odkaz pro narozeniny z Facebooku?

Stejným způsobem jako v bodě 1a) s tím rozdílem, že použijeme odkaz Narozeniny.

Facebook-kalendar-odkaz-narozeniny

2) Jak importovat Facebook Kalendář do účtu Google?

Abychom mohli spravovat tyto události v Androidu, je nutné je propojit s naším Google účtem. To můžete provést přímo na stránce Google kalendáře. Přihlaste se v něm ke Google účtu, který využíváte i v telefonu. Následně klikněte na ikonu šipky vedle Jiné kalendáře a zvolte Přidat pomocí adresy URL. Do dialogového okna následně vložte odkaz na narozeniny či události (viz předchozí body) a stiskněte tlačítko Přidat kalendář.

Protože odkaz pro události i narozeniny máte zvlášť, logicky musíte přidat dva kalendáře (každý se svým odkazem). Import kalendáře chvíli trvá, buďte proto trpěliví. Pomocí šipky vedle nově vytvořeného kalendáře si můžete měnit jeho barvu, nastavení notifikací nebo změnit název.

3) Jak zobrazit Facebook kalendář v telefonu?

Spusťte aplikaci Google kalendář ve svém telefonu, vyberte ikonu tří teček v pravém horním rohu a klikněte na Aktualizovat. Následně tahem prstu vysuňte menu z levé strany, sjeďte až dolů na volbu Nastavení. Zde najděte svůj účet, klikněte na Zobrazit více, najděte nový kalendář a klikněte na něj. Vpravo nahoře následně zaškrtněte Synchronizace.

Nyní se události z Facebook kalendáře automaticky synchronizují do vašeho účtu a můžete s nimi i tak zacházet – nastavovat si notifikace apod.

Hodil se vám náš návod?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)