Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp mají výpadek

Facebook Instagram Messenger WhatsApp výpadek 10 2021

Nejnovější publikované příspěvky se v aplikaci nenačítají, další nejdou přidat a zprávy vůbec nechodí. A uživatelům u počítačů už se stránky nenačítají vůbec. To není úvod digitálního post-apokayptického filmu, nýbrž zpráva o tom, že společnost Facebook Inc. a téměř všechny její služby mají celosvětový výpadek. Začal zhruba v 18:00 našeho času a týká se sociálních sítí Facebook a Instagram, komunikátorů Messenger a WhatsApp a také služby Oculus VR.

Facebook Messenger Instagram WhatsApp výpadek screen

Problémy společnost přiznala na Twitteru, kam v 18:15 napsala, že zaznamenala potíže některých lidí s přístupem do mobilní aplikace. Zanedlouho ale bylo jasné, že výpadek má mnohem širší dopady. V tuto chvíli například nefunguje ani Facebook na webu. Za problémy může (tak jako téměř vždycky) přerušené spojení s DNS serverem. Tento problém vykazují na webu Down Detector všechny zmíněné sociální sítě a komunikátory.

Na opravách problému se pochopitelně pracuje, nicméně není jasné, kdy bude kompletně odstraněn. Než se tak stane, můžete si zkrátit čekání třeba u logických her z našich nedávných tipů.

U které sítě či aplikace jste výpadek zaznamenali jako první?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)