Facebook Coin bude nová kryptoměna. Společnost už jedná s burzami

facebook coin kryptomeny

Už i Facebook se chystá vydat vlastní kryptoměnu. Spuštění se chystá velmi brzy, podle deníku The New York Times, který se zprávou přišel jako první, se objeví ještě v první polovině roku 2019 pod názvem Facebook Coin. Technologický gigant spoléhá na to, že uživatelům umožní jednoduchý nákup kryptoměny.

Kryptoměnu Facebook Coin bychom měli vidět již v následujících měsících

Facebook Coin se může spustit mnohem dříve, než se očekávalo. To alespoň tvrdí několik anonymních zdrojů deníku The New York Times (NYT). Poprvé jsme mohli o kryptoměnách ve spojení s Facebookem slyšel v prosinci minulého roku. Bloomberg přišel se zprávou, že se chystá kryptoměna pro WhatsApp, což je chatovací služba patřící rovněž pod Facebook.

kryptomeny bitcoin, litecoin, ethereum

Nyní NYT přinesl nové informace. V první řadě to, že se nemá jednat pouze o WhatsApp, ale kryptoměna se rozšíří i na Facebook Messenger a Instagram. Díky tomu by k ní mohl mít přístup obrovský počet uživatelů. Každý měsíc služby Facebooku pravidelně používá 2,7 miliardy uživatelů na celém světě. Má jít o stable-coin, tedy kryptoměna vázaná na klasickou měnu jako je dolar, euro apod. Společnost už údajně jedná i s burzami. Více detailu však momentálně není k dispozici.

facebook-chatovaci-sit-messenger-whatsapp-instagram

I tak už se ale vyrojila kritika, a to třeba na zabezpečení a obecně tím, jakou kontrolu bude mít Facebook na kryptoměnou. Pokud chce Facebook klást důraz na decentralizaci, tak bude pro společnost mnohem těžší profitovat z tohoto projektu. A jak víme z minulosti, Facebook pro vyšší zisk několikrát překročil pomyslnou hranici. Mluví se o tom, že se Facebook bude snažit o postupnou centralizaci kryptoměn.

Budete přemýšlet o koupi Facebook Coin?

Zdroj: arstechnica.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)