Facebook chystá brýle s rozšířenou realitou. Mají nahradit mobilní telefony

facebook brýle

O tom, že Facebook chystá vlastní brýle s rozšířenou realitou víme poměrně dlouho. Poprvé o nich mluvil šéf společnosti Mark Zuckerberg již na vývojové konferenci v roce 2016. Dnešní zpráva však odkrývá další podrobnější informace o projektu Orion, jak samotný Facebook brýle kódově označuje.

Dle CNBC vyvíjí brýle technologické odvětví Facebooku – Reality Labs ve Washingtonu. Sociální gigant chce, aby toto zařízení nahradilo chytré telefony s menším displejem. To je dosti odvážným cílem, jelikož v sobě mají mít jakýsi vlastní operační systém. Jakákoliv spojitost s Androidem či dokonce iOS je naprosto vyloučená. Brýle údajně v tuto chvíli umožňují volání, živé vysílání a zobrazování dalších informací, jako například hlavní stránku Facebooku či Messenger. Ovládání má obstarat hlasový asistent, kterého má na starost stejný tým a cílem Facebooku je dostat brýle mezi uživatele mezi lety 2023 až 2025.

Součástí balení by mělo být také sluchátko, skrz které by se volalo, ale brýle mají mít také vlastní reproduktor. Je však otázkou, jak kvalitní bude a mělo by jít spíše o provizorní řešení, pokud si sluchátko zapomeneme. Brýle nabídnou LCD displej s jemným rozlišením, aby vše vypadalo ostře a přirozeně. Konkrétní parametry v tuto chvíli však nejsou známy.

Je podle vás v AR brýlích budoucnost?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)