FaceApp vylepšuje svůj filtr na přidání věku, jak budete vypadat ve stáří?

FaceApp filtr stáří agechallenge

Sociální sítě Twitter, Facebook a Instagram v posledních dnech zachvátila druhá vlna fotografií z aplikace FaceApp jejíž filtr uživateli ukáže, jak bude vypadat ve stáří. FaceApp, aplikace, která pomocí AI dokáže omladit, nebo naopak zestárnout váš obličej je na trhu již od roku 2017. Nyní však “filter old” na FaceApp přináší značné vylepšení, díky kterému fotografie vypadají ještě realističtěji.

faceapp old filter leoš mareš challenge

#agechallenge, jaké bude vaše staré já?

Nová aktualizace aplikace FaceApp s sebou přinesla několik vylepšení a ta největší zasáhla právě filtr stáří. Umělá inteligence zde na základě vaší selfie, nebo klasické fotografie vyobrazí, jak bude vypadat vaše já za 50-60 let. Aplikace tuto funkci má již od svých počátků, spolu s dalšími možnostmi, jako je naopak filtr omlazení, nebo úpravu úsměvu, přidání nejrůznějších paruk, brýlí a dalších rekvizit. Filtr stáří zde však nabral až hrozivě realistickou podobu. Již několik dní tak na Twitteru a Instagramu probíhá takzvaná #agechallenge, kde uživatelé pod tímto hashtagem sdílí své zestárlé portréty.

FaceApp: Face Editor
FaceApp: Face Editor

Jak použít filtr stáří ve FaceApp

Použití filtru ve FaceApp je naprosto jednoduché, stačí zapnout aplikaci, vyfotit fotografii, nebo vybrat nějakou z galerie a najít skupinu filtrů věk neboli „Age“ a zde zvolit filter „Old“. Pomocí kulatého tlačítka v pravém dolním rohu můžete přepínat mezi realitou a budoucností. Pak už jen stačí kliknout na Apply a stáhnout, můžete také rovnou využít publikace na sociální sítě.

Chvíli po započetí #agechallenge se kromě pozitivních ohlasů ozvala také řada varování o tom, zda tvůrci nezneužívají přístupu do galerie zařízení. Tyto spekulace však prozatím nebyly potvrzeny a týkají se pouze uživatelů s iOS.

Zaujal vás filtr stáří ve FaceApp?

Zdroje obrázků: Pixabay, Instagram, Mirror UK

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)