Face Unlock na Pixelu 4 funguje přesto, že má uživatel zavřené oči

google pixel 4 odemykání obliečejem zavřené oči

Google Pixel 4 přišel ve stylu Applu s funkcí odemykání obličeje a čtečku otisků prstů na něm nenajdete. Nyní to však vypadá, že Google na rozdíl od jablečné společnosti nemyslel na zabezpečení a soukromí zákazníků. Zatímco novější iPhony (od X a novějších) vyžadují, abyste měli otevřené oči při odemykání skrz Face ID, Face Unlock na Pixelu 4 vám s klidným srdcem odemkne telefon i přesto, že máte oči zavřené.

Google se pochopitelně tímto neduhem na konferenci Made by Google nepochlubil, ale ve smluvních podmínkách tento fakt uvádí: “Váš telefon může odemknout kdokoli jiný, pokud ho zvedne nad obličej a to i přesto, že máte zavřené oči.” A to se na konferenci chlubil, že jde o nejlepší a nejbezpečnější čtečku obličeje na světě. Vážně?

Novější iPhony disponující funkcí Face ID ve výchozím nastavení dokonce vyžadují, aby vaše oči byly otevřené. Tuto funkci, která se nazývá Attention Aware lze deaktivovat ovšem s rozdílem, že se tak sami rozhodnete. S iPhonem se vám tak prakticky nemůže stát, že váš telefon někdo odemkne, když budete spát. Na druhou stranu telefon lze ve spánku odemknout také čtečkou otisků prstů, jestliže daný člověk tvrdě spí, ale takto to Google dosti usnadňuje.

Je dle vás Face Unlock na Pixelu 4 bezpečný?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)