Aktivujte si experimentální karty v Google Now [návod]

google_now_ico

Není žádným tajemstvím, že Google v mnoha svých aplikacích implementuje funkce, které uživatelům poskytne až v některé z následujících verzí. Jsou prostě “schované” a čekají na svou aktivaci. Nejinak je tomu v případě Chytrých karet Google Now, kde se dají zapnout takzvané “experimentální karty”. Musíme ale upozornit, že k následující operaci musíte mít práva roota! Bez nich ani nemusíte pokračovat ve čtení.

Aktivujte si experimentální karty v Google Now Aktivujte si experimentální karty v Google Now

Nedávno Google představil chytrou kartu, která upozorní na změnu ceny letenky pro lety, jež uživatel naposledy vyhledával. V Google Now jsou ale i další karty, které Google ještě ani neukázal. Vývojář Zhuowei Zhang objevili způsob, jak tyto karty aktivovat a připravil pro tyto účely aplikaci s názvem UnleashTheGoogle. Program poskytne uživateli možnost odemknout zajímavé testy API, jakož i experimentální karty Google Now.

Instalace programu UnleashTheGoogle Instalace programu UnleashTheGoogle

Instalace programu UnleashTheGoogle Instalace programu UnleashTheGoogle

UnleashTheGoogle vyžaduje práva roota UnleashTheGoogle vyžaduje práva roota

Aplikaci stačí nainstalovat a spustit. Když pak otevřete Chytré karty Google/Google Now, najdete v kontextové nabídce položku Testing a zde pak Load push test cards.

Kontextová nabídka aplikace Google Now Kontextová nabídka aplikace Google Now

Sekce Testing zapnutá aplikací UnleashTheGoogle Sekce Testing zapnutá aplikací UnleashTheGoogle

Sekce Testing zapnutá aplikací UnleashTheGoogle Sekce Testing zapnutá aplikací UnleashTheGoogle

V Nastavení aplikace pak můžete zabrouzdat do sekce Dogfood-Karty Interního API, kde najdete zatržítko Zapnout experimentální karty. Na našem redakčním Samsungu Galaxy SIII s alternativní ROM CyanogenMod 11.0 M10 (Android 4.4.4) jsme v nabídce našli také možnost zapnutí karet:

  • Informace o volbách.
  • Sledování ceny letu.
  • Umělecká díla v okolí.

Kontextová nabídka pro Nastavení Kontextová nabídka pro Nastavení

Díky programu UnleashTheGoogle si zpřístupníte i další zajímavé položky – například můžete prozkoumat dlouhý seznam všemožných API, kterými Chytré karty disponují. Ostatní integrované nástroje v UnleashTheGoogle zahrnují různé možnosti ladění a příznaků konfigurace, které budou zajímavé především pro vývojáře a průzkumníky zdrojových kódů.

Aplikaci, velkou jen 19,7 kB lze stáhnout z následujících odkazů – k její instalaci je nutné povolení instalace aplikací z alternativních zdrojů a root.

Zdroje: Android Police, Android Soul.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)