ExDialer – na práci s telefonními kontakty snadno a chytře

ExDialer TOP

Většina uživatelů si nejspíše s vytáčením kontaktů hlavu neláme a používá prostředí Dialeru od výrobce či od Googlu. Co ale povýšit Dialer a usnadnit si práci s kontakty? Dnes si ukážeme jednu z nejlepších aplikací v této oblasti – ExDialer.

ExDialer – číselník v Material designu

Systém Android nám dovolí nahrazovat důležité části systému – zamykací obrazovku, aplikaci pro SMS, prostředí domácí obrazovky a třeba také aplikaci pro vytáčení hovorů a práci s kontakty. Jedním z nejlepších je ExDialer, který nabízí mnoho šikovných funkcí, je velmi rychlý a nese se ve své nejnovější verzi v Material designu. Základní verze je navíc k dispozici úplně zdarma.

Číselník – T9 vyhledávání a rychlá volba

Možná úplně nejdůležitější část aplikace tvoří číselník, pomocí kterého lze přidat nový kontakt, vytočit číslo nebo vyhledat kontakty v telefonu. Díky podpoře českého jazyka si ExDialer poradí i s T9 vytáčením a nemá žádné problémy s českou diakritikou. Velmi šikovnou funkcí je také rychlá volba, pomocí které lze přiřadit jednotlivým číslicím určitý kontakt. Ten lze posléze vytočit držením daného čísla.

Pod číselníkem je tradičně zobrazen seznam hovorů, ve kterém jsou odlišeny příchozí a odchozí hovory slovním označením i barevnou šipkou. Klepnutím na určitý kontakt nedojde standardně k vytočení, ale otevření jeho karty. Toto chování lze ale změnit v nastavení. Velmi šikovná je aktivace gesta, pomocí kterého lze kontakt tahem do stran vytočit nebo poslat SMS.

Záložka kontaktů

Zobrazení kontaktů nemůže v žádné aplikaci Dialeru chybět, v aplikaci ExDialer se naše čísla skrývají pod ikonkou v levém spodním rohu. Obrazovka je dále dělena na tři záložky – skupiny, všechny kontakty a oblíbené. Mezi nimi se lze přesouvat tahem prstu do stran. Chování po kliknutí na jednotlivé kontakty lze opět definovat v nastavení – kontakt můžeme rovnou vytočit, zobrazit jeho kartu nebo použít šikovné gesto tažení do stran pro psaní SMS či volání. ExDialer nám dokonce umožní nastavit potvrzení vytočení, abychom předcházeli omylům. Nechybí samozřejmě  vyhledávání mezi kontakty.

Karta kontaktů nabízí standardní volby – vytočení, zaslání SMS či úpravu kontaktu. Číslo a jméno lze rovněž sdílet či vytvořit pro daný kontakt schůzku v kalendáři.

Nastavení

Navštívit nastavení aplikace ExDialer se rozhodně vyplatí – můžeme zde totiž definovat mnohé důležité vlastnosti a chování, které nám posléze usnadní práci s aplikací a vytáčením čísel. Na mysli máme hlavně aktivaci gest, nastavení řazení, vzhledu, chování, motivů či instalaci pluginů.

Závěr

Pokud vám na stávající aplikaci pro vytáčení a správu kontaktů něco chybí, rozhodně ExDialer vyzkoušejte. Tato aplikace totiž nabízí rozsáhlé možnosti nastavení, moderní prostředí a spoustu šikovných funkcí, které většinou aplikace Dialeru od výrobce postrádají. ExDialer je navíc k dispozici zdarma, po 5 dnech pouze vyprší verze Pro, kterou případně podpoříte autora aplikace.

ExDialer - Dialer & Contacts
ExDialer - Dialer & Contacts
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)