TOPlist

Epic Games Store na iOS bude! Apple musí opět ustoupit

Epic Games Store nejspíš již brzy na iOS
  • EU opět donutila Apple udělat ústupek
  • Apple musel obnovit účet Epic Games
  • Epic může na iOS přinést svoji vlastní alternativu App Store

Před pár dny Apple zablokoval vývojářský účet Epic Games. Tímto krokem chtěl nejspíše zabránit Epicu v tom, aby měl na iOS svůj vlastní obchod s aplikacemi. Blokací se začala velmi brzy zabývat komise EU. Ta zkoumala zda Apple neporušil nové nařízení DMA. Její rozhodnutí bylo rychlé a jednoznačné.

S informací o odblokování Epicu přišel přímo CEO Epic Games Tim Sweeney prostřednictvím postu na sociální síti X. Vleklý spor o tom zda alternativní platforma s aplikacemi od Epicu na iOS bude či nikoliv, by tak měl být konečně vyřešen.

Apple byl donucen vývojářský účet Epicu obnovit a začít se společností jednat na podmínkách spolupráce. Nakonec došlo k dohodě a Epic Games slíbil dodržování zásad Apple Developer Programu. Alternativnímu obchodu Epic Games Store a návratu Fortnitu na iOS by už tak nemělo stát nic v cestě.

Fortnite bude nejspíš již brzy opět dostupný i pro iOSFortnite bude nejspíš již brzy opět dostupný i pro iOS

Je pro vás Epic Games Store na iOS důležitý?

Zdroj: GSMArena, Epic Games, Epic Games – základ náhledového obrázku

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)