3 nejlepší PlayStation emulátory pro Android

playstation android emulator

Některé dnešní telefony by se za svůj výkon nemusely stydět ani při srovnání s notebooky, PC nebo některou ze starších generací herních konzolí. Není tedy divu, že vývojáři emulátorů nezapomněli také na platformu běžící pod taktovkou zeleleného robota a díky nim tak tak v obchodě Google Play najdeme nejrůznější emulátory pro Android umožňující spouštění těch nejlepších “pecek” známých ze starších generací konzolí. Pojďme se nyní společně podívat na trojici těch nejlepších.

Tip 1: ePSXe

ePSXe je nepochybně jedním z největších emulátorů umožňujících spouštění her z prní generace konzole PlayStation. Již řadu let byl tento program dostupný uživatelům na PC, kde si během nich vytvořil poměrně početnou uživatelskou základnu. Podobný jev jsme mohli vypozorovat také po vstupu ePSXe do obchodu Google Play.

Velké oblibě se těší především díky své stabilitě, rychlosti, možnostem multiplayeru. Velmi užitečnou funkcí je také možnost rozehrát hru na PC a následně save přenést do telefonu.

emulátory pro Android - PSXe
ePSXe for Android
ePSXe for Android

Tip 2: FPse

Také druhý jmenovaný emulátor se zaměřuje především na spouštění her původně určených pro první generaci herní konzole od společnosti Sony. Aplikace FPse se vyznačuje především tím, že “prostě funguje”. Velice zřídka se tak setkáme s tím, že by se nám vybranou hru nepodařilo spustit.

Dalším lákadlem jsou uživatelské pluginy, které samotnou aplikaci zvládnou doplnit o celou řadu uživatelských funkcí. Také zde se dočkáme multiplayeru, který se však prozatím nachází v testovací fázi. Ostatní funkce jsou téměř identické s dnešním prvním zástupcem.

emulátory pro Android - FPse
FPse for Android devices
FPse for Android devices

Tip 3: RetroArch

Třetí tip se od svých předchůdců liší především svou otevřeností. V jejich případě se totiž jednalo o emulátory pro Android umožňující spouštění her z konzole PlayStation. RetroArch se rozhodl vydat zcela jinou cestou a můžeme tak najít celou řadu titulů, které jsou v dnešní době takřka zapomenuty.

Velkou měrou se na vývoji podílí také komunita hráčů. Také zde nechybí podbora cheatů, možnost ukládání pozic, změny rozložení tlačítek a celá řada dalších užitečných funkcí. Nakonec se rozjodně sluší zmínit, že RetroArch je narozdíl od ePSXe nebo FPse dostupný zcela zdarma.

emulátory pro Android - RetroArch
RetroArch
RetroArch

Využíváte herní emulátory pro Android?

Zdroj: androidauthority.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)