Emaily budou více interaktivní. Google spustil novou funkci v Gmailu

google amp email

Internet se od založené razantně změnil. Už dávno nejsou stránky statické, ale využívá se stále více dynamických prvků. To stejné se ale nedá říct o emailech. I když díky hezčí grafice vypadají lépe než před 30 lety, tak jsou stále hodně omezené, pokud se zaměříme na interaktivitu s uživatelem. Většinou se jedná o text s fotografiemi a případně odkazy. Google to chce změnit, nyní spustil AMP pro Gmail. Co to znamená?

AMP pro emaily. Google novinku spustil v Gmailu

AMP je zkratkou pro Accelerated Mobile Pages, původně je určena hlavně pro mobilní telefony, kde značně urychluje prohlížení stránek. Google oznámil, že do konce roku 2018 se objeví i nové AMP pro emaily. Společnost to však nestihla a spuštění se odložilo na konec března 2019. Nyní už se však dostává na podporu v Gmailu.

dynamicke emaily gmail google

Nový emailový formát umožňuje provádět řadu akcí, který byly většinou zadávány tím způsobem, že jste museli kliknout na odkaz a externě je otevřít v prohlížeči. Na myslí máme například potvrzení schůzek, vyplňování dotazníků, prohlížení katalogu produktů, odpovídání na komentáře apod. To vše již může fungovat přímo v gmailu.

gmail amp

Jediné mínus je v tom, že přímo odesílat musí nové emaily speciálně upravit, respektive naprogramovat podporu pro AMP. Takže rozšíření mezi lidi bude trochu trvat a neznamená to, že například během pár týdnů uvidíme jen dynamické emaily. Dobrou zprávou nicméně je, že s AMP pro emaily počítá i konkurence Googlu. Podporu již potvrdilo Yahoo Mail, Microsoft Outlook a Mail.ru. Pokud jde o samotné odesílatele, tak AMP pro emaily uvidíme nejprve od společností Booking.com, Pinterest anebo Doodle.

Těšíte se na dynamické emaily?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)