Elon Musk v potížích! Jeho antisemitistické poznámky budou stát Twitter nemalé peníze

Elon Musk
  • V posledních týdnech se Elon Musk opět dostal do středu pozornosti
  • Důvodem jsou jeho příspěvky, ve kterých vyjádřil podporu antisemitským konspiračním teoriím
  • Řada inzerentů pozastavila nebo ukončila svou reklamní spolupráci s Twitterem

Okolo Elona Muska se v posledních letech točí spousta dramat, některé jsou úsměvné a některé zase naopak k pláči. Nedávno se na jeho profilu objevily příspěvky, ve kterých souhlasil s antisemitskými konspiračními teoriemi. Kvůli nedávným incidentům a opakovaném porušování základních podmínek, se mnoho inzerentů rozhodlo pozastavit své aktuální spolupráce.

Elon Musk criticised by White House over antisemitic X post – BBC News

Elon Musk criticised by White House over antisemitic X post - BBC News

Letošní rok přinesl pro platformu X (dříve Twitter) spoustu změn. Například značný pokles celkových příjmů z reklam, propad až o 54% a 60% z reklamy jen v USA, což Elon Musk sám potvrdil. Podobné výsledky měla firma naposledy v roce 2015. Podle New York Times opustilo platformu více než 200 inzerentů a mezi nimi byli například giganti jako Amazon, Airbnb, Coca-Cola nebo Microsoft. Odhaduje se, že díky těmto událostem poklesnou příjmy společnosti až o 75 milionů dolarů do konce roku.

Elon Musk a boj s aktivistickými skupinami

Ztráta inzerentů společnosti a k tomu následný pokles z příjmů může výrazně ovlivnit chod a její finanční výhled. Díky kontroverzním změnám a inkvizici Elona, platforma čelí výzvám při znovuzískání důvěry inzerentů a stabilizaci svých příjmů. Takřka se dá říci, že firmu drží nad vodou Muskova kapsa. Existují obavy o jeho vedení a nátlaky aktivistických skupin jako je např. Anti-Defamation League, která vede kampaň proti antisemitismu a bigotnosti. Bohužel pro něj, kvůli svým výrokům spadá do obou skupin a je teď hlavním cílem. Samozřejmě stihl organizaci žalovat za křivé obvinění, dokonce i ze ztráty příjmů platformy a požadoval 22 miliard dolarů.

Myslíte si, že jsou to vypočítavé kroky Elona, nebo si neuvědomuje následky ?

Zdroj: gizchina, dailymail

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)