TOPlist

Elon Musk převzal vládu nad Twitterem. Hned padají výpovědi

Elon Musk Twitter hotovo

Americký miliardář a podnikatel Elon Musk je již faktickým majitelem společnosti Twitter Inc. a stejnojmenné sociální sítě. V dohodnutém termínu tím dokončil ostře sledované obchodní tahanice, které se měly dle soudu rozseknout právě do pátku 28. října. Musk jako nový šéf okamžitě propustil několik lidí z vedení společnosti. Rovnou i budovu sídla údajně opustili výkonný ředitel Parag Agrawal, finanční ředitel Ned Segel nebo Vijaya Gadde, vedoucí oddělení právní politiky, důvěry a bezpečnosti.

Původně panovaly obavy, že Musk hodlá ve firmě vyměnit až tři čtvrtiny lidí. To se podle něj nestane, nicméně změny budou velké. A to hlavně ve fungování sociální sítě Twitter. Nový majitel ji hodlá více otevřít s ohledem na svobodu slova, což může dle některých expertů vést k většímu množství krajně radikálních názorů. Připomeňme, že jedním ze zablokovaných uživatelů byl doposud Donald Trump. Musk se snaží tyto obavy rozptýlit v textu věnovaném inzerentům.

Majitel firem jako Tesla či SpaceX podle všeho také hodlá z Twitteru udělat platformu s více funkcemi než je jen komunikace. Po vzoru čínské služby WeChat by mohl začít více působit v oblasti nákupů či online placení.

Jaký máte nyní názor na Twitter?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)