Editace Google dokumentů na Androidu

google_store_ico

Již v září Google oznámil, že “během několika týdnů” by měly Google dokumenty (Google Docs) přijít s možností editace na mobilních zařízeních. Včera se majitelé telefonů s Androidem konečně dočkali, když Google uvolnil novou verzi svého editoru s podporou mobilních zařízení. Podle videa, které můžete zhlédnout níže, probíhá celý proces hladce a editace dokumentů je stejně jednoduchá, jako v desktopové verzi. Zajímavým bonusem je možnost zadávání textu hlasem. Podporován je ale, bohužel, jen Android 2.2 Froyo – na starších verzích systému editace dokumentů nefunguje. Editace bude dostupná také na iOS verze 3 a vyšší (včetně iPadu), o ostatních platformách včetně Windows 7 ale informace nejsou.

Podle dostupných informací není možné vytvářet nové dokumenty; editovat tedy lze jen existující textové soubory a tabulky. K editaci se dostanete přes http://docs.google.com/, kde si otevřete požadovaný dokument a tlačítkem Edit ho přepnete do režimu úprav. Není tedy nutné instalovat žádnou samostatnou aplikaci, o vše se postará prohlížeč a nová verze editoru.

Funkce bude dostupná nejprve pro anglické mutace (tj. pokud si přepnete jazykové rozhraní Google Docs na angličtinu, měli byste již mít možnost editovat), později bude přidávána podpora dalších zemí.

Mobile Editing in Google Docs

Mobile Editing in Google Docs

Zdroj: Google Mobile Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (7)