Menu

Editace Google dokumentů na Androidu

Již v září Google oznámil, že “během několika týdnů” by měly Google dokumenty (Google Docs) přijít s možností editace na mobilních zařízeních. Včera se majitelé telefonů s Androidem konečně dočkali, když Google uvolnil novou verzi svého editoru s podporou mobilních zařízení. Podle videa, které můžete zhlédnout níže, probíhá celý proces hladce a editace dokumentů je stejně jednoduchá, jako v desktopové verzi. Zajímavým bonusem je možnost zadávání textu hlasem. Podporován je ale, bohužel, jen Android 2.2 Froyo – na starších verzích systému editace dokumentů nefunguje. Editace bude dostupná také na iOS verze 3 a vyšší (včetně iPadu), o ostatních platformách včetně Windows 7 ale informace nejsou.

Podle dostupných informací není možné vytvářet nové dokumenty; editovat tedy lze jen existující textové soubory a tabulky. K editaci se dostanete přes http://docs.google.com/, kde si otevřete požadovaný dokument a tlačítkem Edit ho přepnete do režimu úprav. Není tedy nutné instalovat žádnou samostatnou aplikaci, o vše se postará prohlížeč a nová verze editoru.

Funkce bude dostupná nejprve pro anglické mutace (tj. pokud si přepnete jazykové rozhraní Google Docs na angličtinu, měli byste již mít možnost editovat), později bude přidávána podpora dalších zemí.

Zdroj: Google Mobile Blog.

 

Komentáře

PL113

PL113

18.11.2010 9:18

no to to opravdu “vymysleli”… :-/ nechápu…google mě poslední dobou opravdu překvapuje!

Pedro

Pedro

18.11.2010 9:26

Editovat tabulky slo i predtim, ale stejne to nejde vyuzit na 100%, protoze to na mobilu neukazuje grafy. Radeji bych separatni aplikaci, nez to reseni pres prohlizec.

bestsleepy

bestsleepy

18.11.2010 9:29

@PL113 – no, proste nechapes a proto te to tak prkvapuje a mracis se… a co ma byt?

editace dokumentu v telefonu se mi opravdu hodi. moznost zadavani textu hlasem je pro takova zarizeni naprosto skvela!

Standa

Standa

18.11.2010 10:50

ja take nejak nechapu proc bude mozno editovat, ale nebude mozno zalozit novej soubor ?!?!?
Je v tom nejake omezeni ktere nevidim a nebo si proste clovek vytvori nekolik prazdnych souboru ruznych typu z editoru v pocitaci, aby je pak mohl vyuzit kdyz bude potrebovat z androida. Coz je teda reseni ktere bych spise ocekaval od microsoftu nebo facebooku, ale ne od googlu.

krysařJarda

krysařJarda

18.11.2010 10:57

Nových věcí je spousta. Já mám bohužel pořád G1 s 1.6 a čekám na G2

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

18.11.2010 11:05

To: Standa
Nejste sám. Já absenci funkce založení nového dokumentu také nějak nechápu….

PL113

PL113

18.11.2010 13:14

bestsleepy – zřejmě jsi absolutně nepochopil o co jde…needituješ dokumenty v telefonu, ale na internetu! Tady se strašně dlouho čeká na primitivní aplikaci od google, která by dokázala prohlížet, editovat a ukládat dokumenty do google dokumentů.
Samozřejmě jsou tu aplikace jako GDocs, ale ty jsou třetích stran…něco přímo od Google by se hodilo – a řešení opravdu není pouze pro Froyo – polovina telefonů Froyo nikdy mít nebude. Mě osobně to netrápí, ale pouze přes web je to taky řešení dost pochybné – vem si, že jsi někde, kde není signál nebo v roamingu – rád bych si upravil dokument a na nejbližší wifi ho upnul na svůj účet, ale tady to nejde, musím být připojený k internetu.
Já tu vidím mnohem víc negativ, než pozitiv! Ať se pak nediví, že takové aplikace jako Dropbox (jejíž primární fcí je právě sdílení souborů) je převálcují. Tady google hrozně zaspává…kdyby alespoň měl nějaký program na PC, který by dokázal uploadnout soubory do google docs, ale ne, ono se k tomu musí používat webové rozhraní. Zbytečně to láme přes koleno a snaží se uživatele donutit k tomu, aby byly stále připojeni k netu – viz Chrome OS, kde si bez netu ani neuprdnu :-/

RSS (komentáře k článku)