Aplikace Easy Lock: Zhasněte displej poklepáním na notifikační lištu

Oppo R7 telefonní repro

Zhasínání displeje poklepáním na obrazovku je praktickou vychytávkou, která navíc neopotřebí tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Některé systémy – například CyanogenMod nebo Oxygen OS – mají funkci zhasnutí displeje při dvojitém kliknutí přímo v systému, spousta dalších uživatelů se však kvůli méně obvyklému zhasínání obrazovky musí obracet na alternativní launchery. Díky aplikace Easy Lock však nemusíte měnit ani systém, ani launcher.

Easy Lock uspí telefon rychlým poklepáním

Easy Lock je bezplatná aplikace na jednoduché zhasínání obrazovky bez nutnosti mačkat power tlačítko. Pokud jste si pořídili příliš velký telefon a na vypnutí a zapnutí špatně dosáhnete, tlačítko máte nefunkční nebo se vám zkrátka nechce za účelem uspání telefon přehazovat v ruce a po hmatu hledat, chytrá aplikace se o vaše nešvary postará. Ke svému chodu nepotřebuje ROOT, je zcela zdarma a navíc bez reklam.

Opatrně na nechtěné uspávání

Aplikace nezabere příliš místa a sestává se pouze z nastavení, kde upravíte výsledné funkce. Uspání poklepáním je defaultně nastaveno pouze na prostor stahovací lišty, můžete však zvolit poklepání kdekoli na obrazovce. Dávejte si však pozor na interval poklepání – zejména, pokud píšete opravdu rychle nebo máte na zámku obrazovky nastavený PIN kód. Stávalo se nám totiž, že se telefon zhasínal, i když to nebylo potřeba. Easy Lock je však na takovou možnost připraven a nastavení obsahuje i úpravu časového intervalu a vedle něj zároveň tester, kde si můžete vyzkoušet navolený čas prodlevy mezi dvojitým kliknutím a zjistit, co vám vyhovuje nejvíce.

Neustálé upozornění ve stahovací liště?

Aplikace se dá dočasně pozastavit ze stahovací lišty, kde se neustále nachází její notifikace. Pokud by vám však upozornění v liště překáželo, stačí ho zneškodnit pomocí zákazu notifikací z aplikace Easy Lock.

Obstojná alternativa vypínání displeje

Pokud nepoužíváte Nova launcher nebo není funkce uspání při dvojím kliknutí obsažena ve systému vašeho mobilního telefonu, je nenáročná aplikace Easy Lock od nezávislého vývojáře z XDA Developers skvělou volbou. Nezapomeňte vyladit prodlevu mezi kliknutími – volte spíše menší hodnoty. Easy Lock navíc potěší malým seznamem oprávnění a prostředím bez reklam.

Odkaz ke stažení aplikace Easy Lock z XDA Developers

Využíváte podobnou funkci ve svém telefonu?

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (0)