Dynamická Gmail aplikace je tu. Při práci už z ní nemusíte nutně jinam

dynamická Gmail aplikace

Pokud budete chtít v Gmail aplikaci na telefonu vyřídit pozvánku na akci nebo třeba odpovědět na komentář na webu, nemusíte nutně prostředí e-mailové schránky opouštět. Google do aplikace implementoval funkci AMP (Accelerated Mobile Pages), takže je možné provádět podobné úkony přímo v jejím prostředí. Na stejný princip fungování mobilní aplikace jste zřejmě zvyklí například u Facebooku, který takto umožňuje například prohlížení webů. Dynamická Gmail aplikace putuje k uživatelům ve formě aktualizace v těchto dnech.

Funkce je už nějakou dobu dostupná pro desktopovou verzi Gmailu a na mobilní aplikaci se dostalo až teď, po několika měsících. Doufejme, že se díky tomu na příchod této novinky i do mobilních telefonů dobře připravili hlavně odesilatelé interaktivních zpráv a tvůrci webů. Na nich totiž závisí, zda bude dynamické AMP v konkrétní zprávě funkční. Google jim připravil půdu, oni ovšem musí svůj obsah pro AMP připravit. Vzhledem k tomu, jak silná je pozice mobilních zařízení ve sféře e-commerce, to snad půjde rychle. Velcí hráči jsou jistě připraveni a budou je následovat další. Je i v jejich zájmu, aby měl uživatel k jejich obsahu co nejsnadnější cestu.

Gmail's 15th Birthday 🎉

Pokud jste se již s výhodami AMP setkali (i když samozřejmě existují i nevýhody), tato novinka vás jistě potěší. Dynamická Gmail aplikace nyní mnohonásobně poslouží hlavně těm, kteří ve spěchu procházejí e-maily a nemají mnohdy čas z ní přecházet například do prohlížeče. Vyřídit základní agendu, případně objednat zboží, by mělo být odteď mnohem jednodušší.

Gmail
Gmail

Chybělo vám AMP v Gmail aplikaci?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)