Který mobil má nejrychlejší nabíjení? DxOMark má jasno

DxOmark rychlost nabíjení baterie Realme GT Neo 3

Známý server DxOMark, který se proslavil hlavně testováním fotoaparátů v mobilních telefonech, již nějakou dobu posuzuje také některé další aspekty smartphonů. Kromě displejů nebo audio schopností jsou to například i baterie. Při jejich hodnocení se věnuje pozornost mimo jiné také rychlosti nabíjení. To je mezi výrobci i uživateli v posledních měsících velké téma, i když notně kontroverzní kvůli obavám z nižší výdrže.

Ať už se to má s životností nebo i bezpečností jakkoli, můžeme se každopádně podívat, který mobil má aktuálně podle DxOmark čistě časově to úplně nejrychlejší nabíjení na trhu. Pár dní staré prvenství v tomto ohledu drží nové Realme GT Neo 3. V celkovém žebříčku posuzování baterií patří tomuto telefonu až dělená šestnáctá pozice, nicméně v kategorii rychlosti nabíjení nemá podle testerů konkurenci.

DxOmark rychlost nabíjení baterie Realme GT Neo 3 výsledek

Za výsledek je primárně zodpovědné 150W nabíjení, které je schopné “naplnit” 4 500mAh baterii přístroje Realme GT Neo 3 za pouhých dvacet minut. Nabití na 80 % se vejde pod čtrnáct minut, nicméně nebyly to pouze vysoké výkony a rychlosti, které si vysloužily pochvalu. Za zvládnuté DxOMark považuje například i rozložení nabíjecího procesu v noci nebo slušnou 11hodinovou výdrž po krátkém 5minutovém nabíjení.

Jak moc vám záleží na rychlosti nabíjení mobilu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)