Chtěli byste tyto brýle, kterým přes appku zatmavíte skla?

Dusk brýle s elektrochromatickými skly Indiegogo

Na crowdfundingovém serveru Indiegogo aktuálně běží velmi zajímavá kampaň, jejímž hlavním předmětem jsou brýle s elektrochromatickými skly. Připravovaná novinka jménem Dusk využívá této technologie k tomu, aby mohl nositel brýlí skrze aplikaci měnit jejich ztmavení. Projektu v době sepisování tohoto článku zbývá do konce ještě týden, nicméně na kontě má už téměř dva tisíce procent z původně požadované částky.

Z kýžených patnácti tisíc dolarů je nyní téměř tři sta tisíc a kampaň by tedy měla jednoznačně posunout projekt od prototypu k masivní výrobě. Pokud se chcete podílet a vytvořit si na brýle s elektrochromatickými skly nárok, dá se tak provést s přispěním 179 dolarů, tedy asi 3 800 Kč. Za tuto cenu je nabízena varianta Dusk Lite, která láká primárně na zmíněné ztmavování skel. Dražší model Dusk vyjde na 249 dolarů (5 300 Kč) a má navíc i reproduktory, napojení na hlasového asistenta a dají se při hledání i “prozvonit”.

Dusk, brýle s elektrochromatickými skly, bodují na Indiegogo

DUSK: THE APP-ENABLED ELECTRONIC SMART SUNGLASSES | Gizmo Hub

DUSK: THE APP-ENABLED ELECTRONIC SMART SUNGLASSES | Gizmo Hub

Obě varianty těchto brýlí mají možnost měnit ztmavení skel ve třech různých stupních přímo pomocí tlačítka na obroučce, ale hlavně mnohem jemněji skrze aplikaci. V této konfiguraci jde pravděpodobně o vůbec první chytré brýle. Jiné modely sázejí například jen na automatické ztmavování na základě okolního jasu.

Z hlediska ergonomie výrobci porovnávají Dusk například i s konkurenčními audio brýlemi od Bose. Ty jsou prý ale o dost těžší a robustnější. Novinka od vývojářů z firmy Ampere nabídne například i ochranu IP65. Baterie by měla na jedno nabití vydržet až 4 hodiny, přičemž desetinásobek jí může poskytnout dodatečné pouzdro, které je možné dokoupit. Jeho součástí je i přihrádka na Apple AirTag.

Kolik byste byli ochotní dát za takovou vychytávku?

Zdroj: Indiegogo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)