Tablet nebo telefon můžete jednoduše proměnit v monitor k PC. Skvěle poslouží aplikace Duet Display
- Recenze
- David Trlica
- 3.12.2020
- 6
Apple od roku 2019 nabízí možnost vytvoření sekundárního displeje z iPadu rovnou v systémech macOS a iPadOS. Naštěstí se nejedná o žádnou exkluzivní funkci. Pomocí aplikace Duet Display se dá vytvořit externí displej z velkého množství telefonů a tabletů. A to i třeba, pokud máte PC s Windows. V tomto článku si ukážeme, jak Duet Display funguje.
Potřebujete druhý monitor? Využijte tablet a aplikace Duet Display
Hned na úvod musíme uvést, že se nejedná o levnou aplikaci. V obchodě Google Play za ni zaplatíte 280 Kč. Pokud však s externím monitorem nespěcháte, tak můžete počkat na slevy. Několikrát ročně se na pár dní objeví aplikace za poloviční cenu. A to už je akceptovatelná cena vzhledem k tomu, co Duet Display umí.
Velice dobrá je samotná podpora systémů. Kromě Androidu se podporuje také iOS a sekundární displej můžete vytvořit i z Chromebooků. Nedávno se také objevila podpora vytvoření displeje pro Windows anebo macOS notebooků. Co se týče přímo Androidu, tak je vyžadován alespoň Android 7.0 Nougat. Osobně jsme neměli problém s fungováním na různých Samsung a Google Pixel zařízeních.
Předností aplikace Duet Display je jednoduchost. Není třeba žádného složitého nastavování. Pouze si nainstalujete aplikaci na PC a do Android zařízení. Jak můžete vidět v galerii výše, tak si v telefonu/tabletu vytvoříte účet, pokud chcete využívat bezdrátový přenos obrazu a klepnete na Connect. V dalším kroku už si pouze vyberete, jestli chcete připojení přes kabel anebo přes Wi-Fi. Posledním krokem už je jen výběr toho, jestli chcete obraz zrcadlit anebo rozšířit.
Na PC je spuštění obdobně jednoduché. Vyberete si platformu, způsob připojení a zařízení, které se vám objeví v seznamu. Po připojení se vám zobrazí i jednoduché nastavení, kde můžete vybrat v kolika snímcích za vteřinu se bude obraz přenášet. Dále se dá vybrat rozlišení. V našem případě jsme si dokonce mohli vybrat až 2560 x 1600 pixelů, což je výchozí rozlišení tabletu Samsung Galaxy Tab S6, na kterém jsme Duet Display zkoušeli. Na závěr si můžete vybrat kvalitu obrazu. Při nastavení musíte počítat s tím, že čím vyšší FPS, rozlišení a kvalita, tím náročnější je celý přenos obrazu. A to jak na síť, tak i na samotné zařízení. V případě Galaxy Tab S6 jsme však neměli problém s nejlepším nastavením.
Jak Duet Display funguje?
Při prvním spuštění je příjemným překvapením to, že rovnou funguje i dotykový displej. To se hodí třeba, když chcete rychle otevřít odkaz, posunout tabulku v excelu apod. Přímo na kreslení to však nemůžeme doporučit. Důvodem je malá prodleva, která je při klasických kancelářských úkonech téměř neviditelná, ale při kreslení, kde je potřeba přesnost, si toho ihned všimnete.
Duet – Do more.
Překvapilo nás i to, jak dobře vše funguje. Občas se objeví nějaké menší záseky či prodleva. Těmto problémům však pomáhá snížení kvality přenosu a rozlišení. Přímo Windows pak zařízení s Duet Display bere jako každý jiný monitor. Díky tomu si externí monitor můžete přizpůsobit přímo v nastavení obrazovky Windows.
Duet Display si velice dobře poradí i s videem, i když tam se již při přenosu obrazu ztrácí poměrně dost detailů. Například na zhlédnutí krátkého videa je to dostačující, ale ke sledování filmu to rozhodně není. Podobné je to u hraní her, prodleva mezi PC a externím monitorem je příliš velká. Na druhou stranu se ale musí podotknout, že na tyto účely nebyl Duet Display vyvíjen.
Fungovat má jako aplikace k vytvoření externího monitoru pro kancelářskou práci. Hlavní uplatnění vidíme při cestování, kdy zkrátka není možnost cestovat s klasickým monitorem, který byste připojili k notebooku. Takhle si k notebooku můžete vzít tablet a jednoduše si zvětšit virtuální pracovní plochu. Druhou možností je pořídit si speciální přenosný monitor. Ty jsou však mnohem dražší než aplikace Duet Display.
Využíváte u PC více monitorů, nebo si vystačíte s jedním?
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (6)
Přidat komentář