Dron DJI Spark schováte do kapsy. Ovládat jde gesty nebo telefonem

dji spark

Již minulý rok ukázala společnost DJI s dronem Mavic Pro, že dokážou vytvořit i menší verze strojů. S DJI Spark to dotáhla ještě dál. Tenhle nový dron si můžete vzít s sebou do kapsy.

Mini dron DJI Spark jde ovládat gesty

Kromě malých rozměrů, má tento dron více specialit. A to třeba tři druhy ovládání. V první řadě to jde přes klasický ovladač, pak také nechybí možnost ovládání přes telefon, kdy se podporuje i systém Android. Novinkou je pak možnost ovládat drona přes gesta, které uživatel provádí pomocí rukou. „Mácháním“ rukama se dá dron poslat do vzduchu, poslat směrem od uživatele, přivolat zpátky, nebo třeba zapnout nahrávání videa.

Novinka váží pouhých 300 gramů a jeho rozměry jsou 143 x 143 x 55 mm. Stačí trochu větší kapsa, například u bundy a úplně bez problémů jej můžete nosit s sebou. Kamera na dronu má 12 MPx, zorný úhel 81,9 stupňů, světelnost f/2,6. Video se nahrává maximálně v rozlišení 1080p při rychlosti 30 snímků za vteřinu. Fotografie ze Sparku pak mají rozlišení 3 968 x 2 976 pixelů. Stabilizaci zajišťuje dvouosý mechanický závěs. V jaké kvalitě dron nahrává, se můžete podívat níže.

DJI SPARK – SAMPLE FOOTAGE **1080/30**

DJI SPARK - SAMPLE FOOTAGE **1080/30**

Maximální rychlost dronu je 50 km/h, baterie má kapacitu 1 480 mAh, což už tohoto malého dronu bude stačit zhruba na 16 minut ve vzduchu. Prodávat se bude již během tohoto měsíce, a to ve dvou variantách a několika barevných provedeních. V té základní najdeme drona, nabíječku, baterii a tři páry vrtulí, cena bude 499 dolarů. V přepočtu bez DPH 12 tisíc Kč. Existovat bude i nadstandardní verze, ve které je baterie navíc, další pár vrtulí, speciální ovladač, kryty pro vrtule, nabíjecí stanice a taška přes rameno. Tato verze bude stát 699 dolarů, což je v přepočtu bez DPH 16 500 Kč.

Líbí se vám kvalita videa z dronu DJI Spark?

Zdroj: gsmarena.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)